SR 18 – Kanada U18 1:2 (kon.) | Dánsko U18 – USA U18 0:7 (kon.)
JOJ ŠPORT Slovensko U18
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Kanada U18
Nedeľa 20.04.2014, 15:00 • Imatran Jäähalli • Majstrovstvá sveta U18

Ďakujem vám za pozornosť, zajtra zakončíme základnú časť zápasom so Švédmi. Začíname o 18:30. Do videnia! (17:22:46)

Je dobojované, Kanada napokon zvíťazila vďaka dvom gólom Perliniho 2:1. Slovensko sa napriek prehre nemá vôbec za čo hanbiť, práve naopak. Veď vyrovnať sa podarilo Javorovým listom až sedem sekúnd pred koncom druhej tretiny v presilovke.
    Na strely 22:25 (6:9, 7:10, 9:6).

Najlepšími hráčmi zápasu sú vyhlásení strelci: Slovensko – Juraj Milý a Kanada – Brendan Perlini.

60:00

59:54
    V rozhodujúcej chvíli Milý osamotený pred bránou prepálil puk! Obrovská smola pre Slovensko.

59:49
    Kanada vyhadzuje puk von z obranného pásma.

59:30
    Adam Húska je na striedačke a Slováci to skúsia v šiestich. Vhadzovať sa bude po pravici McDonalda.

59:00
    Kanada má puk, Slováci sa nebudú môcť dostať do útoku.

58:26
    Slovensko si berie oddychový čas.

57:44
    Slovensko sa drží na puku, ale Húska zatiaľ ostáva v bráne.

57:30
    Milý spoza obrancu, ale McDonald kryje aj tento pokus.

57:01
    Virtanen strieľa na Húsku, ktorý je pozorný.

56:44
    Zatiaľ sa ale nevedia dostať do útočného pásma. Až teraz McDonald musel vyrážať do ochrannej siete.

55:43
    Slovensko je v plnom počte a cíti šancu na vyrovnanie.

54:32
    Až v poslednej minúte sa Kanada usadila v útočnom pásme. Ani jeden z pokusov ale nemieril na Húsku.

54:00
    Zatiaľ sa Slováci dobre bránia.

53:43
    Kanada si berie oddychový čas.

53:43
    Slovensko – Matej Moravčík – dve minúty za seknutie.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 13. Milý – 40. Perlini (Fleury, Sanheim), 54. Perlini (Point)

JOJ ŠPORT Slovensko U18: Húska – Maier, E. Černák, Ma. Moravčík, Ch. Jaroš, L. Romančík, Meliško, Má. Grman, Koch – Matej Paločko, M. Sukeľ, J. Milý – Hrušík, M. Halama, Ferleťák – K. Pospíšil, R. Bondra, Pe. Valent – Š. Petráš, Klenko, J. Tatár.
    Kanada U18: M. McDonald – H. Fleury, McKeown, Tr. Sanheim, Bleackley, Hicketts, Carrier – McCann, J. Virtanen, Gropp – Barzal, C. Bishop, B. Thomas – Konecny, B. Point, Brendan Perlini – Hawryluk, John Quenneville, Da. Audette – Crouse.

Rozhodca: Hicks (GBR), Schukies (GER) – Jensen (DEN), Ponomarjow (GER)