Chabarovsk – Ufa 2:3 (kon.) | Novokuzneck – Omsk 2:1 (po pr.) | Novosibirsk – Barys 4:1 (kon.)
Čeljabinsk – Petrohrad 2:6 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Helsinki 1:2 (po pr.) | Togliatti – Riga 3:2 (po pr.)
Jaroslavľ – Kazaň 2:3 (1:2 po s.n.) | Viťaz – Metallurg Magnitogorsk 1:4 (kon.) | Soči – Jekaterinburg 6:3 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Barys Nur-Sultan
Pondelok 15.09.2014, 14:00 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Je koniec. Sibir nakoniec troma gólmi v poslednej tretine rozhodol o svojom víťazstve nad Barysom Astana pomerom 4:1. Hostí veľmi dlho držal Jano Laco a sami mali šance na skórovanie, ale nakoniec im to nevyšlo a na domácej strane sa hattrickom zaskvel Andreas Thuresson. (16:26:23)

60:00

59:53
    Novosibirsk dal gól!
    Aj druhá power play hostí sa končí gólom domácich do prázdnej bránky. Autorom gólu je DMITRY KUGRYŠEV. Bez asistencie.

59:09
    Laco je opäť na striedačke, Astana už nemá čo stratiť.

58:46
    Dá sa povedať, že je rozhodnuté! Na modrej získal puk ANDREAS THURESSON a gólom do prázdnej bránky skompletizoval svoj hattrick.

58:10
    Astana odvolala Laca a bude hrať v šestici!

57:20
    Hosťom sa čas na vyrovnanie veľmi rýchlo kráti, Koskinen radšej puk podržal a nedopustil dorážky.

56:39
    Barys sa nevie dostať k pokojne kombinácii, Novosibirsk veľmi dobre bráni a opäť vyhadzuje puk.

55:50
    Z uhlu našla strela Bochenskiho len brankára Koskinena a potom domáci vyhodili puk až za Laca.

55:32
    Gubin si posedí 2 minúty za sekanie a tak Astana môže počas presilovky zaobstarať vyrovnanie.

55:05
    Dlhá prihrávka nenašla hokejku Rachmanova a tak po zakázanom uvoľnení nasleduje vhadzovanie pred Lacom.

54:21
    Ďalšia strela z hokejky Thuressena, ale ani v tomto prípade proti Lacovi neuspel a na tretí gól si musí počkať.

53:45
    Teraz proti strele Bobrova vytiahol ľavý betón. Barys sa nevie dostať do útočného pásma a v posledných minútach sa len bráni.

52:55
    Slovenský brankár Laco ma plné ruky práce, ale tretí puk za svoj chrbát stále nepustil.

52:05
    Švéd Thuressen mal na hokejke hattrick, ale z ľavej strany zakončil len do siete. Astana sa okamžite po tom oslobodila vyhodením.

51:10
    Hosťujúci Antropov dostáva 2 minúty za držanie a čoskoro bude Novosibirsk hrať presilovku.

50:55
    Hostia sa do útočného pásma dostali až pred koncom presilovky, ale stále je to bez zakončenia.

49:19
    Ďalšia príležitosť pre hostí. Ignatovič dostáva 2 minúty za držanie.

48:27
    Defenzíva Sibiru zblokovala tvrdú strelu Semjonova a hneď na to poslala puk cez všetky čiary.

Martin Platko

Góly a asistencie: 17. Thuresson (Monja, Enlund), 46. Thuresson, 59. Thuresson, 60. Kugryšev – 3. Boyd (Bochenski)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Hersley, Karavajev, Alexejev, Belov, Ignatovič, Gimajev, Ožiganov – Šumakov, Monja, Bobrov, Thuresson, Kugryšev, Gubin, Kopejkin, Enlund, Sannikov, Koskiranta, Vorošilo, Butuzov
    Barys Nur-Sultan: Laco (Ivanov) – Savčenko, Semjonov, Ryspajev, Lundin, Cerenok, Ibraibekov, Blochin, Grebenščikov – Dawes, Bochenski, Gavrilin Rudenko, Upper, Boyd, Starčenko, Rachmanov, Antropov, Puškarjov, Romanov, Rymarev

Rozhodca: Zacharov, Safjullov – Nazarov, Menšich.