Adam Pavlásek
0
5 3
cz Pondelok 15.09.2014, 13:47 • Court 2 • Challenger Meknes (antuka)

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen tenisového) Onlajnu, na počtenou! (15:45:18)

Statistiky celého zápasu

Esa: 5-9
    Dvojchyby: 1-3
    Úspěšnost prvního podání: 52% – 62%
    Brejkboly: 3/7 – 1/4

V prvním setu si oba tenisté drželi podání do stavu 2:2, kdy zabojoval Adam Pavlásek a po dlouhé výměně nakonec získal podání svého soupeře. O dva gemy později už bylo ale znovu vyrovnáno, neboť se Obrymu povedlo brejknout Pavláska a srovnat stav utkání na 4:4. Když už to vypadalo, že první set rozhodne až tie-break, zabojoval Francouz podruhé a za stavu 6:5 si došel vcelku hladce pro zisk prvního setu v poměru 7:5. Do druhého setu vstoupil znovu úspěšněji Julien, který v celém druhém setu působil lepším dojmem a českého tenistu znovu brejkl až v osmém gemu. V devátém gemu se svedla velmi dlouhá bitva o zisk tohoto gemu. Obry podával pětkrát vítězství a vyšla mu až ta poslední, pátá možnost. Kvalifikant Julien Obry tedy stále dál zažívá velký úspěch na tomto turnaji a postupuje do osmifinále po vítězství 7:5 a 6:3 za necelých 101 minut hry, ve kterém narazí na lepšího z dvojice Adrian Menendez-Maceiras – Matwe Middelkoop.

Konec zápasu

6:3
    Obrymu se vyplatilo dobíhat všechny ztracené míčky, neboť nejprve doběhl úder po čáře a následně i stopbal od českého tenisty. Pavlásek následně trefil míček pouze do sítě a v dnešním zápase si tak připisuje vítězství a postup Julien Obry, který proměňuje až pátý mečbol!

A-40
    Úder Pavláska dopadá na jeho polovinu kurtu. Mečbol!

40-40
    Pavlásek zareagoval na stopbal Obryho kontra stopbalem, úspěšně. Shoda.

A-40
    Další mečbol pro Juliena Obryho. Pavlásek sice míček trefil, ale tak nešťastně, že málem zasáhl jednoho z rozhodčích.

40-40
    Julien trefuje od základní čáry míček rámem a ten následně končí v autu. Shoda.

A-40
    Mečbol číslo 3 pro Obryho. Pavlásek posílá na returnu míček do sítě.

40-40
    Ale znovu je razance v úderu Francouze příliš velká. Shoda.

A-40
    Míček po úderu Pavláska vyletěl dost vysoko, ale dopadá na polovině českého tenisty. Obry má k dispozici mečbol s pořadovým číslem 2.

40-40
    Výměnu zakončuje Francouz úderem za základní čáru. Shoda.

40-30
    Nyní už se míček přes síť dostal, ale skončil za základní čárou. Julien Obry má k dispozici mečbol!

30-30
    Pavlásek nedokázal dostat na returnu míček přes síť.

15-30
    Příliš hluboko za základní čárou končí míček po úderu Obryho.

15-15
    Přetažený forhend Francouze se dotkl antuky za základní čárou.

15-0
    Pavlásek chtěl změnit rytmus hry, což se mu nepovedlo. Míček končí v síti.

5:3
    Český tenista hrál na maximální riziko, což se mu nevyplatilo, neboť míček končí v postranním autu a Julien Obry tak brejkuje českého tenistu. Navíc bude Francouz servírovat na vítězství v dnešním zápase.