Liberec – Kölner Haie 2:1 (kon.) | TPS – Linköping 3:4 (0:2 po s.n.) | Kärpät – Košice 3:2 (po pr.)
Krefeld – SønderjyskE 3:4 (kon.) | Frölunda – Briançon 6:2 (kon.) | Växjö – Kuopio 2:1 (kon.)
Skellefteå – IFK Helsinky 3:0 (kon.)
Skellefteå AIK
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
IFK Helsinky
cz Streda 24.09.2014, 20:05 • Skellefteå Kraft Arena • Liga majstrov

To je ode mě pro tuto chvíli vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (22:22:07)

Skellefteå AIK tedy vítězí i ve svém pátém zápase letošní Hokejové Ligy mistrů a stává se jistým postupujícím ze skupiny J! Dobré šance na postup mají však stále i IFK Helsinky, jelikož dál postupuje i pět nejlepších týmů z druhých míst. Oba týmy ještě čeká vzájemný zápas na ledě finského celku.

Antti Törmänen (trenér HIFK): Skellefteå dosahuje vyšších kvalit než týmy, které jsme zatím letos potkali ve finské lize. Zápas měl dobrou úroveň, ale my jsme byli vyrovnaným soupeřem bohužel jen v první třetině. Od druhé části jsme tahali za kratší konec, což bylo způsobeno i tím, že jsme se nechali častěji vylučovat a ztráceli jsme tím síly. Domácí zaslouženě vyhráli, ale pro nás je tato soutěž důležitá a věříme, že i z druhého místa se nám podaří postoupit do play off.

60:00

58:36
    Ihned po vhazování pálil nebezpečně Pär Lindholm (SKE) a Husso musel předvést dobrý zákrok.
    Anton LINDHOLM - 3:0

58:05
    Skellefteå právě vstřelila branku!
    ANTON LINDHOLM nahazoval od pravého mantinelu puk před Hussovu branku, kde ho nešťastně srazil za záda vlastního brankáře Teemu Ramstedt. Asistence: Martin Lundberg.

57:52
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

57:12
    Domácí stále dobře napadají a i ke konci zápasu jsou úspěšnější v osobních soubojích. Hráči HIFK působí frustrovaně.

56:00
    Jsou před námi poslední čtyři minuty třetí třetiny a puk je v obranném pásmu HIFK.

55:15
    Hansese v domácí brance teď trochu vystrašila tečovaná střela, která však nakonec nemířila mezi tři tyče.

54:11
    Domácí hrají stále s velkým nasazením a cílevědomě si jdou pro vítězství, od něhož je dělí už jen necelých šest minut.

53:21
    Další nebezpečná akce Skellefteå! Pettersson přihrál do gólovky Lindholmovi, jehož zakončení skvěle likviduje Husso!

52:31
    Nebezpečí však není zažehnáno, jelikož domácí přišli s další nebezpečnou střelou, kterou se ještě snažil dorážet Zackrisson.

52:08
    Taipalus je zpátky na ledě. Hosté přežili oslabení.

51:49
    Domácí si vytvořili velký tlak před brankou, ale Husso odolává.

51:12
    Na Hussa mířila první nebezpečná rána v této přesilovce, ale kotouč minul branku.

51:07
    Domácí se usadili v pásmu a dostali se do přesilovkové kombinace.

50:08
    Hostující Lauri Taipalus si jde odsedět dvě minuty za krosček a situace už se Helsinkám hodně komplikuje.

Martin Švejkar

Góly a asistencie: 27. Widing (Holmström, Forssell), 39. Widing (P. Lindholm, Norman), 59. A. Lindholm (Lundberg)

Skellefteå AIK: Hanses (Svensson) – Burström, Lindgren, Zackrisson, A. Pettersson, Widing – Heed, Ševc, Kabanov, Forssell (C), Lundberg – Andersson, A.Lindholm, P. Lindholm, Calof, Norman – M. Pettersson, Lundberg, E. Edström, Holmström, Karlsson
    IFK Helsinky: Husso (Lankinen) – Moberg, Teipalus, Leino, Záborský, Rask – Grillfors, Auvitu, Lamberg, Partanen, Ramstedt – Teppo, Honkaheimo, Luttinen (C), Puustinen, Elkins – Salmi, Blomqvist, Ikonen, Leinonen, Nykopp

Rozhodca: Wehrli (SUI), Holm (SWE) – Ahlström (SWE), Käck (SWE)