Zlaté Moravce – Trnava 2:1 (kon.) | B. Bystrica – Košice 0:2 (kon.) | Dunajská Streda – Trenčín 3:2 (kon.)
DAC 1904 Dunajská Streda
3:2 (0:2)
AS Trenčín
Sobota 27.09.2014, 19:00 • Štadión DAC Dunajská Streda • Niké liga

V Dunajskej Strede nasledujú obrovské oslavy. Trenčín prišiel na juh Slovenska ako neporazený tím, po polčase vyhráva 2:0, ale druhá štyridsaťpäťminútovka priniesla hosťom obrovský šok a napokon pod hrad Matúša Čáka neprinesú ani bod. (20:51:21)

90+4

90+3
    Dunajská Streda dala gól!

Tak toto je neuveriteľné. Dokonalý obrat Dunajskej Stredy zakončil úspešným pokutovým kopom OTTO SZABÓ.

90+2
    Hosťujúci Rundič inkasuje za faul vo vápne červenú kartu a Dunajská Streda bude zahrávať penaltu!

90+1
    Nadstavovať sa budú tri minúty. Pri lopte je domáci tím a pokúša sa o zázrak.

90
    Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Haris Hajradinovič, prichádza Dávid Guba.

89
    Na juhu Slovenska sledujeme zaujímavý zápas. Vyrovnanie v druhom polčase dalo domácemu tímu krídla a DAC sa dokonca pokúša o dokonalý obrat.

88
    Domáci futbalisti mohli ísť dokonca aj do vedenia! Sabler bol v skvelej pozícii v šestnástke alebo na jej hranici, ale na dvakrát skvelého Šemrinca neprekonal. Hostia mali veľké šťastie.

87
    V Dunajskej Strede je dnes poriadne zaujímavo! Domáci hráči zmazali dvojgólový náskok súpera a pár minút pred koncom je vyrovnané.

86

Je vyrovnané! Obranca KORNEL SALÁTA využil nedôraznosť v obrane hostí, dostal sa k lopte skákajúcej v šestnástke a a hlavou ju poslal do siete ponad bezmocného Šemrinca.

85
    Striedajúci Černák v útoku fauloval Holúbka a inkasuje za to žltú kartu.

84
    Dunajská Streda ale v útoku nepochodila a mohla rýchlo prepadnúť v obrane. Tam sa po ľavej strane do vápna natlačil Simon, no našťastie pre domácich Penksa všetko prečítal, hodil sa na zem a loptu zneškodnil.

83
    Brašeň teraz inkasoval nepríjemný zákrok zozadu, ktorý rozhodca posúdil ako faul. Domáci hráči teda získavajú útočnú polovicu, Brašeň bude našťastie úplne v poriadku a rozohráva.

82
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Peter Štepanovský, prichádza Goran Antunović.

81
    Máme tu prvú žltú kartu zápasu. Inkasuje ju domáci Brašeň.

80
    Trenčín si napokon podržal loptu a mohol z toho byť tretí gól v Penksovej sieti! Na kopačke ho mal Jairo, ktorý pálil z hranice šestnástky do protiľahlej šibenice, ale Penksa vo výskoku nádherne loptu vytesnil pred seba, nebude z toho ani roh.

79
    Na opačnej strane sa o prechod snažil Sabler, ale sám proti šestici hráčov súpera nemal najmenšiu šancu na úspešnú akciu. Uvidíme ešte nejaký presný zásah?

78
    Lopta lieta zo strany na stranu, ale v týchto chvíľach žiadne nebezpečenstvo nevidíme. Simon sa netají snahou o poistenie vedenia hostí, ale je dobre bránený a strela neprichádza.

Veronika Pancuráková

Hľadáme spravodajcu pre tím DAC 1904 Dunajská Streda. Viac informácií tu.

Góly: 69. Szabó, 86. Saláta, 90+3. Szabó (pen.) – 12. Holúbek (de Macedo da Silva), 35. Tóth (vla.)

Karty:   81. Brašeň (DUN), 85. Černák (DUN)   90+2. Rundič (TRE)

DAC 1904 Dunajská Streda: Penksa – Tóth, Turňa, Saláta, Ujlaky – Szabó (C), Brašeň, Štepanovský (82. Antunović), Krišto – Horváth (53. Černák), Jurčo (59. Sabler).
    Náhradníci: Pernecký – Struhár, Kwin Kwin, Antunović, Majerník, Sabler, Černák.

AS Trenčín: Šemrinec – Čögley, Lawrence, Kleščík (C), Rodriguez da Silva (74. Rundič) – Mišák (68. Opatovský), Holúbek, Hajradinovič (90. Guba), Simon – Lobotka, de Macedo da Silva.
    Náhradníci: Vozár – Skovajsa, Rundič, Mondek, Opatovský, Guba.

Rozhodca: Horváth – Slyško Poláček