Kladno – Slavia 1:5 (kon.) | Kometa Brno – Č. Budějovice 3:0 (kon.) | Chomutov – Olomouc 8:1 (kon.)
HC Litvínov – Zlín 4:1 (kon.) | HC Plzeň – Sparta Praha 7:3 (kon.) | Třinec – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
Pardubice – Jihlava 3:1 (kon.) | Vítkovice – Liberec 3:2 (kon.)
Rytíři Kladno
1:5 (1:3, 0:2, 0:0)
HC Slavia Praha
cz Sobota 25.10.2014, 12:00 • ČEZ stadion, Kladno • DHL Extraliga juniorů (CZ)

Kladnu se v dnešním zápase nepodařilo odčinit včerejší porážku. A tak si Slavia, stejně jako včera Sparta, odváží, nutno podotknout, že zaslouženě, tři body. (15:03:13)

60:00

59:40
    Slavia ještě v samém závěru přidala na obrátkách a zamkla Kladno před svým brankářem.

58:45
    Špaček ještě vyslal střelu z uctivé vzdálenosti, která navíc mířila nad slavistickou branku.

58:16
    Necelé dvě minuty zbývají do konce utkání.

56:37
    Slavia již podruhé vyhazuje, Kladno musí začít od svého brankáře.

55:27
    Necelých 5 minut před koncem utkání odchází za sevření kotouče na trestnou lavici hostující David Vala. Kladno tak může pomýšlet alespoň na další čestný zásah.

55:00
    Kladenský Špaček nahazoval od modré, před brankou Slavie však nikdo netečoval.

53:15
    Nyní je na kotouči naopak Slavia, která se však do útoku příliš nepožene.

51:55
    Kladenský tým se po delší době dostal do pásma Slavie, tým z hlavní města však dnes velice dobře brání.

51:42
    Slavia nyní již vlastně jen nahazuje do útočné třetiny a kladenské výpady se jí daří likvidovat ve středním pásmu.

49:46
    Hra se přelévá z jedné poloviny na druhou, utkání je plné nepřesností a "dohrává se".

47:27
    Nyní byl blízko vstřelení branky domácí Kružík, hostující gólman však maskou vyrazil.

46:48
    Slavistická útočná snaha přerušena pro postavení mimo hru. Vhazování ve středním pásmu.

45:42
    A o tu se momentálně několikrát pokoušel hostující Nestrašil, který sám před kladenským brankářem na několik pokusů puk do branky nedostal.

44:58
    Utkání ztratilo náboj, který mělo v předchozích dvou třetinách. Pro větší atraktivitu by to chtělo branku.

43:39
    Hra se zatím odehrává převážně na kladenské polovině hřiště, Slavia se snaží držet kotouč daleko od své klece. Kladnu se naopak nedaří projít do útočné třetiny.

43:07
    Zakázané uvolnění Kladna.

42:02
    Slavia pochopitelně není příliš aktivní, trenér Novák jistě po svých svěřencích bude chtít především udržet bezpečný náskok než snahu o další branky. Hra na ledě tomu zatím odpovídá.

41:11
    Ačkoli se hra odehrávala ve třetině domácích, branku nikdo z hostujících hráčů neohrozil.

Lukáš Eichenmann

Góly a asistencie: 17. Macháček (Doležal, Potěchin) – 1. Veselý (Andres, Navrátil), 7. Veselý (Drahorád, Havelka), 8. Tejral (Veselý, Furch), 31. Navrátil (Veselý, Andres), 33. Furch (Tejral)

Rytíři Kladno: Švihálek (Závorka) – Větrovec, Potěchin, Hulcr, Matula, Špaček, Zajíc – Hajný, Machač, Šilhavý, Křepelka, Macháček, Schildhabel, Slánský, Janeček, Doležal, Kuzďas, Miura, Kružík. Trenér: Jindřich Lidický.
    HC Slavia Praha: Frodl (Novák) – Vala, Novák, Saňa, Havelka, Drahorád, Kottek, Krejčí – Červený, Veselý, Kasala, Nestrašil, Fortelka, Ječný, Vyskočil, Tejral, Andres, Furch, Navrátil. Trenér: Petr Novák.

Rozhodca: Tomáš Baťtek – Miroslav Lhotský, Jiří Svoboda