Č. Budějovice – Třinec 4:3 (kon.) | Liberec – Slavia 3:2 (3:2 po s.n.) | Chomutov – HC Plzeň 5:4 (kon.)
Piráti Chomutov
5:4 (2:2, 1:1, 2:1)
HC Plzeň 1929
cz Piatok 31.10.2014, 17:30 • SD ARÉNA • DHL Extraliga juniorů (CZ)

Piráti si v úvodu třetího dějství vypracovali dvougólový náskok, který proti druhému celku tabulky DHL extraligy juniorů udrželi, přestože Plzeň snížila a v závěru to zkoušela bez brankáře. Piráti tak vítězí i díky příspěvku posil z A-týmu. Ve čtvrtém po sobě jdoucím domácím utkání zaznamenali třetí výhru. (19:41:09)

60:00

59:59
    Téměř současně se závěrečnou sirénou přišla ještě střela od modré, ale v síti neskončila, takže není důvod k jitření emocí.

59:55
    Ale až poté, co se Plzeň poradí během oddechového času, který si vzala.

59:55
    Ještě se bude vhazovat před Danylcem.

59:45
    Puk se pomalu šoural k brance hostů, ale bylo vidět, že jde mimo a obránce jej dostihne.

59:36
    Pacl zamířil na střídačku, plzeňská branka je prázdná.

59:12
    Michel to zkusil z podobné pozice jako před nedávnem, ale opět přestřelil.

58:57
    Piráti už sice nehrají přesilovku, ale drží se v útočném pásmu.

58:18
    Plzeň je v plném počtu.

57:59
    Šulák je při střelecké chuti, ale tentokrát mířil mimo.

57:40
    Plzeň stále dobře brání drží Piráty daleko od své branky.

57:28
    Piráti znovu přišli o pásmo. Vhazuje se ve střední třetině blíže branky Plzně.

57:09
    Pacl neudržel Szathmáryho ránu od modré, k dorážce se snažil dostat Dubeň, ale lapačka hostujícího gólmana byla rychlejší. Buly před Paclem.

56:51
    Hosté vyhodili až k Danylcovi, Piráti musí začít od vlastní branky.

56:18
    Početní výhodu si nyní zahrají také Piráti. Walter (PLZ) dostává dvě minuty za sekání.

55:33
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A máme zaděláno na dramatický závěr. Houfek napřáhl na modré, poslal puk prudkou ranou do ohně, kde se k teči dostal MATĚJ POLATA a snižuje. Asistence: Jakub Houfek, Jan Holý.

55:13
    Holý pálí od modré jen do zadního mantinelu.

54:56
    Plzeň se usadila v útoku, hledala cestu k chomutovské brance, až si vynutila faul Procházky (CHM), který dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

53:37
    Puk se nyní pohybuje především ve středním pásmu anebo v koncovém, ale na hokejkách týmů, které v něm mají branku.

Libor Kult

Góly a asistencie: 15. Šulák (Šťovíček), 18. Wágner (Šťovíček), 35. Tejnor (D. Kaše, O. Kaše), 43. Veselý (P. Macháček, Černý), 45. Šťovíček (D. Kaše, O. Kaše) – 4. Polata (Kristl), 8. Kubík, 31. Michel (Suchý, Walter), 56. Polata (Houfek, Holý)

Piráti Chomutov: Danylec – Meliško, Ringler, Hierman, Šulák, Dubeň, Szathmáry, Černý, Tejnor, Procházka – Wágner, Šťovíček, A. Macháček, Jirušek, R. Veselý, Kämpf, O. Kaše, P. Macháček, D. Kaše, Strunz, Chrpa
    HC Plzeň 1929: Pacl – Polívka, Kubík, Šmíd, Walter, Holý, Houfek, Rajal – Jakubec, Petráš, Beneš, Švarc, Vlček, Kristl, Polata, Michel, Čadek, Suchý, Tulačka, Krliš, Kepka

Rozhodca: Petružálek – Hynčica, Kilián