Chabarovsk – Vladivostok 2:1 (kon.) | Jekaterinburg – Ufa 3:0 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Omsk 0:4 (kon.)
Čeljabinsk – Togliatti 3:1 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Nižnekamsk 2:4 (kon.) | Dinamo Minsk – Soči 2:4 (kon.)
Kazaň – Barys 3:2 (kon.) | CSKA Moskva – Petrohrad 5:3 (kon.) | D. Moskva – A. Mytišči 3:2 (3:2 po s.n.)
Riga – Helsinki 3:4 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Avangard Omsk
Pondelok 24.11.2014, 15:00 • Metallurg Ice Arena • KHL

Je to tak. Je dobojované! Avangard Omsk víťazí na ľade Metallurgu Magnitogorsk 0:4 a tak sa posúva na prvé miesto Východnej konferencie. Barulin bol dnes jednoznačne mužom zápasu, keďže pochytal viacero šancí domácich. Tí sa musia zamyslieť nad svojou slabou efektivitou. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (17:16:25)

60:00

59:27
    Na modrej sa dostal k puku Ibragimov, ale hostia sa obetavo hodili do jeho strely a vyzerá to tak, že dnes vyhrajú na nulu.

59:01
    Začala sa posledná minúta tohto zápasu.

58:45
    Ešte sa domáci pokúšajú o záverečný tlak, aby aspoň korigovali skóre, ale hráči Omsku sa oslobodzujú.

57:20
    Zo stredného pásma skúšal nahadzovať puk na Barulina domáci Batyršin.

56:50
    O víťazovi je už prakticky na 99% rozhodnuté a hostia sa už budú sústrediť na udržanie čistého konta. Barulin by si ho za svoj dnešný výkon zaslúžil.
    Denis KULJAŠ - 0:4

55:25
    Avangard Omsk dal gól!
    Domáci pokračovali v hre bez brankára aj po skončení presilovky a DENIS KULJAŠ poslal do prázdnej bránky puk z druhej strany klziska.

55:18
    Omsk sa ubránil a hrá v plnom počte.

54:32
    Zaripov po kombinácii zakončil z prvej, ale Barulin si pokryl tyčku. Košečkin sa vrátil do bránky.

53:25
    Magnitogorsk skúša hru bez brankára!

53:18
    Ljamin odchádza na trestnú lavicu za sekanie a domáci majú jednú z posledných šancí niečo s týmto zápasom spraviť.

52:28
    Vylúčenie na oboch stranách. Za domácich dostáva Batyršin 2 minúty za hrubosť a na strane hostí Perežogin taktiež 2 minúty za hrubosť,

51:40
    Naďalej sa Omsku darí držať svoj obranný vzorec a navyše hostia pokrývajú stredné pásmo.

50:25
    Prebieha už druhá desaťminútovka tretej tretiny a Barulin je stále koncentrovaný. Domácich to už musí frustrovať.

49:35
    Na modrej sa dostal k strele aj hosťujúci Gustafsson, ale jeho strela nesmerovala na bránku Košečkina.

48:30
    Nedarí sa ani prvému útoku, keď Mozjakin stroskotal na pozornej defenzíve Omsku.

47:20
    Tereščenko zakončil od modrej čiary, ale Barulin si dokázal poradiť s jeho strelou.

Martin Platko

Góly a asistencie: 7. Kolarik (Popov), 21. Blaťák (Sobotka, Gustafsson), 22. Perežogin (Kuljaš), 56. Kuljaš

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Batyršin, Lee, Chabarov, Ibragimov, Malenkich, Tereščenko – Zaripov, Kovář, Mozjakin – Osala, Kamenev, Brent – Jakuceňja, Pare, Kosov – Timkin, Junkov, Platonov, Kaletnik.
    Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Blaťák, Gustafsson, Kuljaš, Ljamin, Gluchov, Pivcakin, Kulik – Kalinin, Sobotka, Paršin – Mozer, Wandell, Lemťjugov – Kolarik, Popov, Perežogin – Pervušin, Neprjajev, Berdnikov, Semjonov.

Rozhodca: Gašilov, Hoffman – Lazarev, Otmachov