Buffalo – Winnipeg 1:2 (kon.) | NY Islanders – Washington 3:2 (po pr.) | Detroit – Philadelphia 5:2 (kon.)
Pittsburgh – Toronto 4:3 (po pr.) | Tampa Bay – NY Rangers 4:3 (kon.) | Florida – Carolina 1:0 (kon.)
Minnesota – LA Kings 0:4 (kon.) | Colorado – Chicago 2:3 (kon.) | San Jose – Calgary 0:2 (kon.)

Lubomír Višňovský (NYI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:33
    Jaroslav Halák (NYI) 64 minut 35 sekund, 25 zákroků, 2 góly, 92,6% (03:52:43)

Utkání je tedy u konce a ze dvou bodů se radují nakonec Ostrované, kteří dokázali převážit utkání na svou stranu. Rozhodujícím faktorem byly dnes přesilové hry,Oba celky sice využily dvě, ale tu nejdůležitější v celém zápase se povedlo využít právě Isles v prodloužení zásluhou Tavarese.

TAVARES - 3:2

64:36
    Islanders právě vstřelili branku!
    Nakonec ale přeci jen rozhodují domácí o své výhře. O rozhodující branku se nemohl postarat nikdo jiný než domácí kapitán JOHN TAVARES, který dostal až moc prostoru a času na kruhu a prostřelil zápěstím Holtbyho střelou na vzdálenější tyč. Asistence: Ryan Strome, Johnny Boychuk.

64:01
    S poslední minutou prodloužení se navíc hosté osvobozují.

63:40
    Ostrované se zatím však nedostali ke střele.

62:38
    Zajímavá situace do druhé poloviny prodloužení. Za držení hole je vyloučen Bäckst'om (WSH) a dává tak velkou šanci Islanders rozhodnout, poněvadž v prodloužení se přesilovka hraje 4 na 3 a to dává domácím hodně místa ke kombinaci a přípravě.

61:43
    Boychuk se prosmýkl mezi obránci Caps, ale dostal se až příliš blízko k Holtbymu, který mu sebral puk.

61:09
    Zakázané uvolnění Ostrovanů.

60:41
    Hamonic se mohl stát hvězdou zápasu, ale místo vyniknutí sebe nechal vyniknout lapačku Hotlbyho, která mu ukázala efektivní semafor.

60:01

Třetí třetina jko jediná branku nepřinesla a tak na kostce v Nassau Coliseum svítí stále stav 2:2 a nás čeká prodloužení. Nutno říci, že kvalita hokeje jde z každou třetinou rapidně dolů, takže nás s velkou pravděpodobností potkají i samostatné nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

58:01
    Poslední dvě minuty 3. třetiny.

56:44
    Domácí chtějí rozhodnout utkání, ale s pukem hrají hlavně u mantinelů.

55:41
    Hosty přibrzdil v útočné akci ofsajd.

55:00
    Holtby teď přežil spršku střel Ostrovanů.

53:31
    Hosté doléhali na Haláka, ten ale kotouč udržel před brankovou čárou.

Ondřej Jícha

Góly a asistencie: 6. Lee (Strome, Nelson), 18. Hamonic (Clutterbuck, Cizikas), 65. Tavares (Strome, Boychuk) – 14. Ovečkin (Niskanen, Bäckström), 39. Ovečkin (Bäckström, Johansson)

New York Islanders: Halák (Johnson) – Boychuk, Leddy, Hamonic, de Haan, Višňovský, Hickey – Okposo, Tavares (C), Kuljomin – Bailey, Nielsen, Grabovski – Nelson, Strome, Lee – Clutterbuck, Cizikas, Martin. Trenér: Jack Capuano.
    Washington Capitals: Holtby (Peters) – Carlson, Orpik, Niskanen, Alzner, Schmidt, Hillen – Wilson, Bäckström, Ovečkin (C) – Brouwer, Burakovsky, Johansson – Ward, Beagle, Chimera – Latta, Fehr. Kuzněcov. Trenér: Barry Trotz.

Rozhodca: Pollock, Rehman – Cormier, Morin

Diváci: 16 170