Philadelphia – Florida 1:2 (1:2 po s.n.) | Pittsburgh – Colorado 1:0 (po pr.) | Carolina – Toronto 4:1 (kon.)
Columbus – Washington 4:5 (po pr.) | Montreal – Anaheim 1:2 (kon.) | LA Kings – St. Louis 6:4 (kon.)

2. Brendon Dillon (SJS (0 + 1)
    2. Matt Tennyson (SJS (1 + 0) (07:00:36)

Československá stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS) (0 + 0, čas na ledě 15:52)

Jsme na konci zápasu, který nabídl celkem sedm branek a nespočet zajímavých chvil a obratů. I když dvakrát vedl také Edmonton, zásluhou dvou slepených gólů ve třetí třetině vítězí domácí. Dva body zůstávají v Kalifornii a trápení Edmonton Oilers pokračuje. Naopak Antti Niemi a jeho tým mohou být po dnešku spokojeni. To je ode mě pro dnešek vše. Přeji hezký pátek.

60:00

59:25
    Ale domácí na konci zápasu výborně vykrývají prostor před vlastním gólmanem, navíc se skvěle vytáhl betonem Antti Niemi.

59:06
    Edmonton rozehrává za vlastní brankou a má jednu z posledních šancí na útok.

58:50
    Oddechový čas pro hosty.

58:50
    Edmonton Oilers už riskují a hrají s prázdnou brankou, vhazování proběhne v obranné třetině San Jose.

58:34
    Ve třech uháněli Olejáři do útočného pásma, Niemimu stačilo vytáhnout snadný zákrok betonem.

57:50
    Edmontonu už moc času nezbývá, za chvíli určitě kanadský klub sáhne po odvolání brankáře. Zatím jsou Oilers ve středním pásmu.

57:02
    Až teď jsou domácí zpátky před Scrivensem, Joe Pavelski ale vystřelit nestihl, protože mu byl po chvilce kotouč odebrán.

56:17
    Hosté dělají vše pro to, aby se dostali do závěrečného tlaku. San Jose naopak poctivě vyhazuje alespoň do střední periody.

55:38
    Purcell byl připravený zakončovat u pravé tyče, naštěstí pro San Jose ale netrefil přesně.

55:00
    Výborně Niemi také nyní. I když už se zdál skoro překonání, ještě stihl uskutečnit přesun k pravé tyči a zabránit průchodu touše.

54:20
    Teď už ale střela úplně jiné ráže. Niemi výborně vytasil rameno proti tvrdé pumelici od modré čáry.

53:57
    Purcell zkusil vystrašit Anttiho Niemiho pokusem zápěstím, jenže ten mu nakonec vůbec nevyšel podle představ.

53:40
    Zakázané uvolnění Oilers, hra se okamžitě vrací před jejich gólmana.

53:07
    Edmonton se jen chvilinku motal kolem Niemiho zařízení, pak ale o touš přišel a mohou hrát domácí.

52:55
    Uvidíme komerční pauzu, která trochu uklidní tempo na ledě. Vhazovat se pak bude ve středním třetině.

Martin Schwarz

Góly a asistencie: 26. Sheppard (Goodrow, Karlsson), 28. Couture (Dillon), 49. Tennyson (Wingels, Vlasic), 50. Goodrow (Burns, Karlsson) – 15. Gordon (Perron, Petry), 29. Pinizzotto (Hendicks, Schultz), 30. Nugent-Hopkins (Eberle, Perron)

San Jose Sharks: Niemi – Vlasic, Braun, Dillon, Burns, Tennyson, Hannan – Pavelski, Thornton, Hertl – Wingels, Couture, Marleau – Goodrow, Sheppard, Karlsson – Scott, Tierney, Desjardins
    Edmonton Oilers: Scrivens – Petry, Ference, Fayne, Klefbom, Schultz, Hunt – Purcell, Nugent-Hopkins, Hall – Eberle, Arcobello, Perron – Pitlick, Draisaitl, Jakupov – Pinizzotto, Gordon, Hendricks

Rozhodca: Devorski, Joannette – Cvik, Lazarowich

Diváci: 17 399