Trenčín – Martin 3:4 (kon.) | Nitra – Skalica 2:1 (kon.) | Poprad – B. Bystrica 3:1 (kon.)
Košice – Žilina 4:0 (kon.) | Zvolen – Piešťany 5:0 (kon.)
HK Poprad
3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
Nedeľa 25.01.2015, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR)

V tretej tretine sme už videli opatrný hokej, domácim hokejistom sa podarilo ustrážiť vedenie, a tak získavajú plný bodový zisk.

Ja sa s Vami lúčim, želám príjemný zvyšok večera a úspešný začiatok nového pracovného týždňa! (19:15:49)

60:00

59:51
    Popradčania bezpečne držia puk vo svojej moci a už to bude koniec.

59:39
    Richard Rapáč dostáva ešte desať minút za nešportové správanie.

59:39
    Na konci tretej tretiny sa budú musieť hostia ešte brániť, a tak to už vyzerá na pravdepodobný zisk troch bodov pre Poprad. Dve minúty za nedovolené bránenie dostáva Marek Biro.

59:29
    Gólman Matúš Kostúr si na svoje konto pripísal ďalší zákrok, keď po strele Bira bezpečne schoval puk vo výstroji.

59:18
    Handzuš strieľal z pravého kruhu, no pozorný Kostúr upratal puk do bezpečia.

59:07
    Hudec nahodil do útočného pásma, následne sme však videli hru so zdvihnutou hokejkou, vhadzuje sa v obrannom pásme Popradu.

58:45
    Košarišťan opúšťa bránu!

58:25
    Vhadzuje sa v strednom pásme, ak budú mať Bystričania puk v moci v útočnej tretine, Košarišťan pravdepodobne opustí bránu.

58:25
    Oddychový čas pre Banskú Bystricu.

57:42
    Ani dvojica popradských hokejistov teraz nedokázala odstaviť Patricka Whitea od puku, šikovný zámorský útočník si postrážil kus čiernej gumy.

56:43
    Paločko sa nikam nenáhlil, nemal nikoho nakorčuľovaného, a tak puk posunul na svojich spoluhráčov z defenzívy.

56:08
    Paločko dokázal šikovne nabiť do medzikružia Arnemu Krotákovi, ktorý tvrdo pálil, no pozorný Košarišťan bezpečne zachytil puk vo svojej výstroji.

55:31
    Danielovi Brejčákovi sa teraz podarilo čisto telom zraziť k zemi Michala Handzuša, mladý popradský útočník teda bež rešpektu zložil tohto skúseného hráča.

54:54
    Hostia sa však ďaleko nedostali, pozorný Brejčák vybojoval puk a poslal ho na útočnú modrú čiaru, kde ho však majú v moci opäť hokejisti Banskej Bystrice.

54:19
    Paukovčekovi ušiel puk v strednom pásme, čo okamžite využil Kafka na nahodenie do útočnej tretiny.

53:47
    Lamper bol masírovaný Matisom pri mantineli, následne ho dokázal popradský útočník odzbrojiť a domáci majú puk.

53:09
    Popradské oslabenie sa končí, Paločko naskočil na ľadovú plochu.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 17. R. Rapáč (D. Brejčák), 25. Kroták (Kasík), 30. Hvila (R. Rapáč, Stals) – 12. Matoušek (Zigo)

HK Poprad: Kostúr (Landsman) – Suchý, Kurali – Fabian ("A"), Makovský – Kasík, D. Brejčák – Malina, Pitka – T. Sýkora, Paukovček, Bartečko ("A") – Paločko, Takáč, Kroták ("C") – Hvila, Stals, R. Rapáč – Matis, Boltun, Gápa
    HC´ 05 Banská Bystrica: Košarišťan (V. Rosandič) – M. Rosandič, Čížek – Bambúch ("A"), Gachulinec – Biro, P. Lunter – Jendroľ, Bendík – M. Hudec ("C"), Handzuš, Kadura – Handlovský ("A"), Preisinger, Kafka – M. Lunter, Kytnár, White – Matoušek, Zigo, Lamper

Rozhodca: Lauff, Novák – Korba, Rovenský