Trenčín – Martin 3:4 (kon.) | Nitra – Skalica 2:1 (kon.) | Poprad – B. Bystrica 3:1 (kon.)
Košice – Žilina 4:0 (kon.) | Zvolen – Piešťany 5:0 (kon.)
HC Košice
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
MsHK Žilina
Nedeľa 25.01.2015, 17:00 • Steel aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR)

Zápas sa skončil, tri body ostávajú v Košiciach. (19:12:47)

60:00

59:20
    Prebieha posledná minúta, puk je v moci domácich.

58:46
    Demel sa na pravej strane predral do útočnej tretiny, ale Štrbák mu vystreliť nedovolil.

58:01
    Domáci hokejisti sa bránia bez akýchkoľvek komplikácií. Puk je ďaleko od ich bránky.

57:12
    Domáci hokejisti sa budú brániť! Lapšanský vysokou hokejkou poslal k zemi Drábeka a inkasuje za to 2+2 minúty.

56:34
    Domáci hokejisti sa opäť dopustili zakázaného uvoľnenia, hra sa presunie pred ich bránku.

55:32
    Hosťujúci Kanko sa za bránkou pokúsil natlačiť do zakončenia, ale proti bol Jánošík. Domáci obranca ho k strele vôbec nepustil.

54:58
    Hostia sa opäť presunuli do útoku. Od modrej čiary pálil Bajaník, no jeho pokus sa ku brankárovi Košíc nedostal, pretože bol zblokovaný obranou domácich.

54:07
    Domáci hokejisti sa pri pokuse o rýchly pas smerom dopredu dopustili iba zakázaného uvoľnenia.

53:54
    Za skvelý obranný zákrok musíme pochváliť hosťujúceho Krčulu. Ten priamo pred bránkou zblokoval hokejku Lapšanského, ktorý následne nemohol vypáliť.

53:01
    Hostia ale ešte v útoku ostali a dokonca sa dostali aj do veľmi zaujímavej streleckej pozície. Pred Melicherčíkom ostal odkrytý priestor, no zakončenie hostí aj tak v sieti neskočilo.

52:43
    Hostia sa stále nevzdávajú. Za pukom v útočnej tretine korčuľoval Síkela, napokon ho však nedostihol.

51:54
    V plnom počte na oboch stranách si domáci Hrnka dovolil individuálnu akciu. Sám sa predral pomedzi celú obranu a dostal sa až do útočnej tretiny, ale tam bol od puku nekompromisne odstavený.

50:27
    Hostia v plnom počte.

50:10
    Domáci pokračujú vo svojom presilovkovom tlaku. Brankár hostí síce mávol lapačkou naprázdno, ale puk smeroval z hokejky Biceka iba mimo jeho bránky.

49:44
    Domáci hráči sa napokon do pásma vrátili, ale puk iba ľahko nahodili na Cibuľu a dorážka už neprišla. Žilina sa spoľahlivo bráni.

49:12
    Domáci hokejisti sa usadili v útočnej tretine, ale strelecký pokus neprišiel. Na modrej čiare puk nedokázal spracovať Černák, pretože prihrávka mu preskočila hokejku.

48:27
    Žilina sa bude brániť! Na trestnú lavicu smeruje za podrazenie Jaroslav Jabrocký.

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 3. Lapšanský (Rachůnek), 28. Spilar (Štrbák, Jenčík), 34. Spilar (Jenčík, Bartoš), 45. Černák (Bartánus, Rachůnek)

HC Košice: Melicherčík (Hylák) – Štrbák (C), Černák, Philipp, Jánošík, Macejko, Cebák, Šeda – Jenčík, Bartoš, Spilar (A) – Bondra, Rachůnek, Lapšanský – Hrnka, Chovan, Bartánus – Sojčík, Češík, Bicek (A), Hinďoš
    MsHK Žilina: Cibuľa (Škorvánek) – Cunik. Bobček, Hudec, Ďurkech, Dresler, Bajaník, Drábek, Krčula – Uram, Jabrocký (A), Kanko – Valášek, Demel, Drevenák (C) – Procházka (A), Síkela, Krajči – Kokavec, Rehák, Dolinajec

Rozhodca: T. Orolín – Jobbágy, Smrek