D. Moskva – Jaroslavľ 7:3 (kon.) | Helsinki – Dinamo Minsk 7:1 (kon.) | Petrohrad – Novgorod 2:0 (kon.)
Jokerit Helsinki
7:1 (3:0, 3:0, 1:1)
HC Dinamo Minsk
Štvrtok 05.03.2015, 17:30KHL

Je tu koniec zápasu a aj celej série. Jokerit sa síce pomalšie rozbiehal, ale po prvom prehratom zápase zapol na vyššie obrátky a posledným zápasom ukázal, že môže konkurovať aj ruským veľkoklubom. Sériu teda vyhráva v pomere 4:1. Ďakujem za sledovanie tohto online prenosu a teším sa na ďalšie zápasy. (19:42:12)

60:00

59:00
    Začala sa posledná minúta zápasu a máme tu stále standing ovation pre domáci tím.
    Charles LINGLET - 7:1

57:01
    Dinamo Minsk dal gól!

Tak predsa! Aj hostia strieľajú čestný gól, keď sa k puku dostal CHARLES LINGLET a po jeho bekhende sa puk dostal za chrbát Karlssona a ten si teda čisté konto nepripíše.
    Asistencie: Vesce a Bailen.
    Petr KOUKAL - 7:0

55:00
    Jokerit Helsinki dáva gól!
    Ale domáci hráči dávajú na súpera, čo sa do nich vojde. Využívajú ďalšiu presilovku a pridavajú už 7gól. Moses vystrelil na Haugena, ale ten mu hetrik nedoprial, ale jeho strelu len vyrazil presne pred PETRA KOUKALA, ktorý sa už nemohol mýliť a doklepol puk do prázdnej brány.
    Asistencie: Moses a Gunderson.

54:54
    Ale Materuchin si počínal nedovolene a ide na 2min. na trestnú lavicu za nedovolené bránenie.

52:40
    Bailen sa teraz snažil niečo vymyslieť, aby hostia zaznamenali aspoň čestný gól v tomto ich poslednom zápase.

50:27
    Domáci fanúšikovia už v stoji tlieskajú svojim hráčom. Vedia, že Jokerit postúpi do ďalšieho kola.

50:01
    Začalo sa zrejme posledných desať minút tohto ročníka KHL pre Dinamo Minsk.

46:30
    Tak to, čo si teraz dovolil Omark svedčí o jeho pohode aj pohode celého tímu. Puk si zobral za bránou na čepeľ a chcel Haugena od chrbta prekvapiť, ale puk sa od neho odrazil len na vrchnú sieť na bráne. Potom tam ešte trošku zbytočne štuchol do Haugena a už ho riešili hráči Dinama.

45:19
    Materuchin odchádza na trestnú lavicu za podrazenie a oslabuje svoj tím na 2min.

44:45
    Prvá vážnejšia strela od domácich, keď Jaakola vystrelil tvrdo od modrej, ale Haugen si so strelou poradil.

42:28
    Korpikari už na ľade a Jokerit hrá v plnom počte.

41:30
    Jokerit sa ale v pohode bráni a Minsk neznamená pre bránu Karlssona nebezpečenstvo.

40:28
    Hneď v úvode je tu presilovka pre Dinamo, keď Korpikari dostáva 2min. za držanie.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

A je tu koniec druhej tretiny. Dinamo je už zrelé na uterák. Domáci ich priklincovali ďalšími tromi gólmi v sieti tentokrát už Haugena. Tento zápas sa už len dohrá, ale otázka je stále, že s akým skóre. Tretia tretina sa začne približne o 19:13.

Michal Geľhoš

Góly a asistencie: 3. Moses (Omark), 6. Mäki (Korpikari), 20. Sallinen (Koukal, Ohtamaa), 38. Moses (Omark, Gunderson), 40. Aaltonen (Gunderson), 40. Huhtala (Sallinen), 55. Koukal (Moses, Gunderson) – 58. Linglet (Vesce, Bailen)

Jokerit Helsinki: Karlsson (Helenius)- Korpikari, Gunderson, Vaananen, Jaakola, Todd, Ohtamaa- Wirtanen, Aaltonen, Hagman, Huhtala, Sallinen , Poysti, Omark, Moses, Koukal, Mäki, Rita, Hahl
    HC Dinamo Minsk: Milčakov (Haugen)- Goroško, Krajíček, Šinkevič, Bailen, Lisovec, Švárny, Kaznadej- Cheechoo, Materuchin, Szczechura, Linglet, Ellison, Vesce, Kulakov, Meleško, Stepanov, Drozd, Razvadovskij, Pavlovič

Rozhodca: Gofman, Olenin- Sivov, Šeljanin