Winnipeg – Ottawa 1:3 (kon.) | Detroit – NY Rangers 2:1 (po pr.) | Colorado – Pittsburgh 3:1 (kon.)

2. Marek Židlický 1+0, čas na lade: 17:44, +/- 0, 2 strely
    3. Rick Nash 0+1, čas na lade: 15:58, +/- -1, 7 striel (04:51:39)

Česko-slovenská stopa v zápase

Tomáš Tatar 0+0, čas na lade: 16:23, +/- 0, 2 strely
    Tomáš Jurčo 0+0, čas na lade: 14:34, +/- 0, 3 strely
    Marek Židlický 1+0, čas na lade: 17:44, +/- 0, 2 strely

Detroit dokázal doviesť veľmi dobrý zápas do úspešného závere v predĺžení zásluhou gólu českého obrancu Mareka Židlického a teší sa tak z domáceho víťazstva, ktorí prichádza po sérií zápasov von.

ŽIDLICKÝ - 2:1

61:09
    Detroit Red Wings dal gól!

MAREK ŽIDLICKÝ rozhoduje gólom v predĺžení svoj prvý duel v drese Detroitu tesne po konci presilovej hry Red Wings. Český zadák dokorčuľoval pomôcť pred bránkovisko Pavlovi Datsyukovi, ktorý sa snažil usmerniť puk do brány, ale neuspel a tak ho zastúpil práve český veterán.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:50
    Kronwall vyslal tvrdú strelu do modrej a Talbot predvádza nádherný zákrok lapačkou.

59:14
    Derek Stepan nezvládol emócie a oslabuje svoj tím. Bude sa hrať 4 na 3.

58:06
    Datsyuk dostal puk medzi kruhy, kde bol úplne sám, ale bránu netrafil.

57:56
    Prichádza vzájomné vylúčenie. Na strane Detroitu odchádza na trestnú za hákovanie Abdelkader, na druhej zase Brassard za seknutie.

57:24
    Cole vyrazil po zisku puku od hráčov Rangers dopredu, ale tam si so spoluhráčmi vôbec nerozumel a opäť puk stráca.

56:53
    Nyquist doviezol puk do útočnej tretiny, nahodil na Talbota, ten puk skryl v lapačke a tak domáci získali pásmo.

56:23
    Rangers vyhrali buly, ale poslali puk na zakázané uvoľnenie.

56:17
    Datsyuk získal puk v obrannom pásme a vydal sa spoločne s Jurčom do situácie dva na jedného. Ruský center chcel poslal puk na slovenského krídelníka pred prázdnu bránu, ale prihrávku zablokoval Girardi a Talbot ju chytil.

55:58
    Rangers opäť vyvinuli tlak na defenzívu Detroitu, ale stopercentná šanca neprišla. Následne domáci puk získali a mohli ísť dopredu, Erik Cole sa ale ocitol v ofsajde.

55:30
    Hayes prestrčil puk pred bránu na Millera ktorý v páde netrafil strelou bránu.

54:30
    Yandle dostal puk na modrú, odkiaľ poslal tvrdú strelu, ale tá minula bránu. Následne si však nakorčuloval pred bránu, kde mu puk po prihrávke spoza brány preskočil hokejku.

Matej Kubove

Góly a asistencie: 7. Abdelkader (Zetterberg, Ericsson), 62. Židlický (Datsyuk, Zetterberg) – 18. Girardi (Boyle, Nash)

Detroit Red Wings: Jimmy Howard (Jonas Gustavsson); Niklas Kronwall, Jonathan Ericsson- Danny DeKeyser, Kyle Quincey- Brendan Smith, Marek Židlický; Tomáš Jurčo, Pavel Datsyuk, Tomáš Tatar- Justin Abdelkader, Henrik Zetterberg, Erik Cole- Stephen Weiss, Riley Sheahan, Gustav Nyquist- Drew Miller, Joakim Andersson, Luke Glendening
    New York Rangers: Cam Talbot (Mackenzie Skapski); Ryan McDonagh, Dan Girardi- Marc Staal, Dan Boyle- Keith Yandle, Kevin Klein; Rick Nash, Derick Brassard, Mats Zuccarello- Chris Kreider, Derek Stepan, Martin St. Louis- Carl Hagelin, Kevin Hayes, J.T. Miller- James Sheppard, Dominic Moore, Jesper Fast

Rozhodca: Paul Devorski, Kevin Pollock- Greg Devorski, David Brisebois