Spišská N. Ves – Detva 2:3 (po pr.)
HK Spišská Nová Ves
2:3 (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
HK Detva
Štvrtok 05.03.2015, 17:00 • Zimný štadión v Spišskej Novej Vsi • TIPOS Slovenská hokejová liga play-off

Dovidenia pri ďalších prenosoch. Tento zápas pre vás komentoval Lukáš Zavacký. (19:41:33)

Úspešnosť brankárov:91.1%:95.8%

Detva hneď na začiatku predĺženia vsietila gól a teší sa zo zisku majstrovského titulu a z postupu do baráže. Spišská Nová Ves sa so sezónou lúči.

60:48
    Detva dala gól!
    A postupuje do baráže. Jakub Predajniansky si niekoľkokrát vymenil puk s MAREKOM HATAŠOM a druhý menovaný z veľkej diaľky rozhodol. Asistencie: Jakub Predajniansky.

60:19
    Spišiakom sa podarilo v úvode predĺženia vyhodiť puk z pásma.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:35.

Detva sa v tejto presilovke nedostala ani k strele. Bude sa preto predlžovať. Záverečné dejstvo bolo plné nervozity a veľa sa vylučovalo. Hosťom sa podarilo najprv vyrovnať zásluhou Hataša. V 57. minúte však skóroval Spišiak Vaic a zdalo sa, že je rozhodnuté. V závere ale vyrovnal na 2:2 Zorvan.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

58:48
    Hostia si dokonca zahrajú presilovú hru. Tím Spišiakov oslabuje Findura, faul lakťom. Detva môže rozhodnúť.

57:40
    Je vyrovnané. Brankár cez hráčov nič nevidel a strela IVANA ZORVANA od modrej prešla až do brány. Asistencie: Martin Hajnik.

57:03
    Ale opäť tu máme bitku. Vartovník a Říha za ňu inkasujú po dve minúty. Prvý menovaný dokonca osobný trest desať minút.

56:47
    Atmosféra na štadióne je veľmi dobrá, do skandovania sa zapája okrem fanklubu už aj publikum.

56:17
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Veľmi dobrá spolupráca. Pavol Gurčík vystrelil od modrej, puk tečoval ĽUBOMÍR VAIC popod betóny brankára. Asistencie: Pavol Gurčík.

55:10
    Spišiaci sa držia v pásme a posielajú jednu strelu za druhou. Najväčšiu šancu mal Koky, z prvej strieľal do poloodkrytej brány, Volentier sa stihol presunúť.

54:37
    Krempaský sa snažil vziať všetko na svoje plecia a opäť sa tlačil až do brány. Fauloval ho Srnka a domáci môžu možno aj rozhodnúť.

52:51
    Spišiaci si už koledovali o gól, nechávali súpera pohodlne útočiť. Marek Pač prihral na modrú MAREKOVI HATAŠOVI a ten prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Asistencie: Marek Pač, Martin Hajnik.

Lukáš Zavacký

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Spišská Nová Ves. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 23. Klinga (Krempaský), 57. Vaic (Gurčík) – 53. Hataš (Pač, Hajnik), 58. Zorvan (Hajnik), 61. Hataš (Predajniansky)

HK Spišská Nová Ves: Blažíček – Hrubý, Bednár, Gurčík, Cvengroš, Rojkovič, Horváth, Kramár, Podsedlý – Leskovjanský, Koky, Vartovník – Hamrák, Vaic, Smotrila – Ihnaťo, Klinga, Krempaský – Findura, Nagy, Halás
    HK Detva: Volentier – Hataš, Pač, Sládok, Zorvan, Predajniansky, Mačkovič, Pinka – Petro, Srnka, Hajnik – Parkhouse, Kanaet, Graham – Říha, Fekiač, Themár – Buda, Jakubík

Rozhodca: Štefik, Lauff – Holienka, Bogdaň