HME v atletice: Dopolední souhrn (kon.) | HME v atletice: Odpolední souhrn (kon.)
koniec udalosti
Halové ME v atletice: Odpolední souhrn

cz Piatok 06.03.2015, 16:00 • Praha • Atletika

Chcete další informace z atletického dění přímo z místa v O2 areně? Sledujte i OFICIÁLNÍ LIVEBLOG akce! (17:18:38)

Páteční den přinesl české atletice celkem tři medaile. Dva bronzy a jedno stříbro. K Prášilovi a Klučinové se jako poslední přidal Juška, jenž ve své premiéře obsadil ve skoku do dálky na velké akci druhé místo. Částečně tak nahradil nečekané vypadnutí Ptáčníkové, jež překvapivě obsadila v kvalifikaci až 14. místo.

Odpolední program právě skončil.

Vítězem dálky se tak stává Michel Tonréus ze Švédska.

Juška atakoval marně osmimetrovou hranici. I tak si ale z dnešního závodu odnese stříbrnou medaili a česká výprava má tak celkově třetí medaili na HME v Praze.

To mu ale nevyšlo a Radek Juška má tak medaili při svém prvním závodě na velké akci mezi dospělými.

Jako poslední může promluvit do bojů o mediale Řek Tsatoumas.

Okutu ze Španělska zmařil svůj poslední pokus a i on ze hry o meadile vypadává.

Rus Šalin přešlápl a skončí šestý.

Švéd Otterling se zlepšil na 806 cm a vrátil se zpět na třetí místo před Řeka.

Poslední pokuy dálce zahájil Němec Camara, který se zlepšil na 770 cm. Posun ze sedmé pozice to ale neznamená.

Velký triumf Francie, jejíž reprezentanti obsadili všechny tři medailové pozice. Petr Svoboda se snažil, seč mohl, ale na lepší než 8. místo to nestačilo.

Erik Balnuwit (GER)

Dálkaře čeká poslední série a před ní je stále Radek Juška na výborném druhém místě.

Na třetí pozici se vyšvihl výkonem 797 cm švédský reprezentant Andreas Otterling.

Němec Camara svůj pátý pokus přešlápl.

Dálkaři nyní budou vím na následující minuty velké sólo a proto bude upřena pozornost na ně.

Soutěž dálkařů pokračuje čtvrtými pokusy a Radek Juška zůstává nadále neohrožen na druhém místě s výkonem 810 cm. Vede stále Švéd Tornéus s 830 cm.

Start se nejlépe povedl Talayové z Běloruska, která toho využila a doběhla si pro zlato v novém národním rekordu Běloruska (7,85) před britským duem Hattonová (7,90) a Solomonová (7,93), která porazila ve fotofiniši Němku Rolederovou se stejným časem jako Britka.

Nyní už je nachystán první vrchol dnešního dne. Finále na 60 metrů překážek žen.