NJ Devils – Columbus 2:3 (kon.) | Carolina – Minnesota 1:3 (kon.) | Detroit – Calgary 2:5 (kon.)
Ottawa – Buffalo 3:2 (kon.) | Chicago – Edmonton 2:1 (1:0 po s.n.) | Anaheim – Pittsburgh 2:5 (kon.)
Boston – Philadelphia 3:2 (po pr.)
Anaheim Ducks
2:5 (0:0, 0:3, 2:2)
Pittsburgh Penguins
cz Sobota 07.03.2015, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Tomáš Fleischmann (ANA) 1+0, 2 střely, čas na ledě 15:26
    Jiří Sekáč (ANA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:24 (06:52:10)

1. Patric Hornqvist (PIT) 2+0
    2. Rickard Rekell (ANA) 0+1
    3. Evgeni Malkin (PIT) 1+1

Anaheim se ukázal začátkem třetí třetiny produktivnější a to po gólech Fleischmanna a Perryho. Vypadalo to na otočení skóre, ale ke konci jejich snaha opadla. Jedenáct vteřin před koncem se Crosby trefil do prázdné branky. Tím dovršil úplné výhry hostů!

60:00
    CROSBY - 2:5

59:49
    SIDNEY CROSBY trefuje prázdnou bránu a tím zajišťuje vítězství hostů. Asistence: Brandon Sutter a Kris Letang.

57:58
    Cam Fowler (ANA) vyloučen na dvě minuty za hákování.

57:35
    Domácí hrají bez brankáře.

57:25
    Anaheim se snaží, ale jejich tlak už není tak silný.

56:32
    Domácí pořád v útočném pásmu a jen tak se ho nechystají opustit.

55:58
    Anaheim úplně změnil styl hry. Tvrdě napadá a jde do zápasu s vervou a odhodláním. Na otočení mají už jen čtyři minuty.
    PERRY - 2:4

53:08
    Anaheim hraje jako vyměněný. Je vidět, že pro ně hra ještě neskončila a za každou cenu chtějí vyhrát. Odraženého puku od Hornqvistovi hokejky se COREY PERRY ujímá puku, okamžitě střílí a trefuje napůl odkrytou branku. Asistence: Rickard Rakell a Emerson Etem.

52:00
    Domácí hrají v plném počtu.

51:51
    Pittsburgh to zkouší na Andersena. Chtějí si ještě zvýšit náskok.

49:15
    Pittsburgh okamžitě nasazuje svoji přesilovkovou formaci s Crosbym a Malkinem.

Marie Horáková

Góly a asistencie: 50. Fleischmann (Silfverberg), 54. Perry (Rakell, Etem) – 30. Comeau (Pouliot, Malkin), 32. Hornqvist (Perron, Crosby), 39. Hornqvist (Cole), 44. Malkin (Cole, Martin), 60. Crosby (Sutter, Letang)

Anaheim Ducks: Andersen – Lindholm, Beauchemin, Fowler, Despres, Stoner, Manson – Palmieri, Getzlaf, Perry – Fleischmann, Kesler, Silfverberg – Sekáč, Rakell, Etem – Maroon, Thomson, Cogliano
    Pittsburgh Penguins: Greiss – Letang, Martin, Cole, Scuderi, Lovejoy, Pouliot – Hornqvist, Crosby, Perron – Comeau, Malkin, Kunitz – Downie, Sutter, Winnik – Adams, Lapierre, Spaling

Rozhodca: Ghislain Hebert, Chris Lee – Lonnie Cameron, Mike Cvik