Boston – Florida 3:2 (kon.) | Washington – Carolina 4:2 (kon.) | Columbus – NJ Devils 3:2 (po pr.)
Detroit – Ottawa 1:2 (2:3 po s.n.) | Toronto – Tampa Bay 3:1 (kon.) | Nashville – Vancouver 4:5 (0:2 po s.n.)
Winnipeg – NY Rangers 2:3 (kon.)
po s.n. (0:2)
Nashville Predators
4:5 (2:0, 1:2, 1:2 - 0:0)
Vancouver Canucks
cz Streda 01.04.2015, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville (kapacita 17113 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (05:18:40)

Největší čas na ledě: Josi 30:16 – Edler 24:53

Branky a nahrávky: 5. Franson (Fisher), 9. Beck (Gaustad), 40. Stalberg (Volčenkov), 55. Fisher – 25. Vey (Dorsett, Hamhuis), 27. Hansen (Bonino, Hamhuis), 42. Burrows, 46. Higgins (Burrows, Bonino), rozh. náj. Bonino. Diváci: 17113 (vyprodáno). Rozhodčí: Joannette, St. Laurent – Miller, Cherrey.

Vynikající hokejovou podívanou jsme dnes měli možnost vidět v nashvillské Bridgestone Areně! Predators začali hodně dobře, v 5. minutě otevřel skóre v přesilové hře obránce Cody Franson, na jehož branku o chvíli později navázal úspěšně provedeným únikem Taylor Beck.

Vancouver se ale nedal, ve druhé třetině vyrovnal hru a především také skóre. Nejdříve ve 25. minutě snížil Linden Vey a za dalších pár minut srovnal parádní střelou do šibenice Jannik Hansen. Domácí hráči pak dvakrát nastřelili tyč Läckovy branky.

V poslední minutě druhé třetiny ale poslal domácí opět do vedení Viktor Stalberg. Začátek třetí periody ale vyšel opět lépe hostům, v oslabení ujel všem Alexandre Burrows a svůj brejk zakončil vyrovnávací brankou.

Ve 46. minutě se navíc Canucks blýskli parádní souhrou v přesilové hře a Chris Higgins poslal Kosatky poprvé v zápase do vedení. Pět minut před koncem se ale povedlo Predátorům vyrovnat, prosadil se Mike Fisher.

Utkání tak dospělo do prodloužení, ve kterém branka nepadla, rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. V nich byli mnohem úspěšnější hráči Vancouveru, trefil se jak Nick Bonino, tak Vrbata. Canucks tak ze strhující bitvy na ledě Nashvillu berou velmi cenné dva body za vítězství 5:4 po nájezdech.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Vancouver Canucks.
    Autorem vítězné branky je NICK BONINO.
    Radim Vrbata (nájezdy 0:2) - vítězný gól

2. séria
    0:2
    Radim Vrbata vytáhl svůj klenot v podobě bekhendového blafáku, kterým nedal Rinnemu žádnou šanci. Puk skončil přesně v šibenici, Vancouver tak vítězí!

2. séria
    0:1
    Filip Forsberg možná až příliš zbrkle vystřelil příliš brzy, Läck si s jeho pokusem poradil.
    Nick Bonino (nájezdy 0:1) - vítězný gól

1. séria
    0:1
    Nick Bonino rychlými kličkami a ještě rychlejší střelou nedal Rinnemu šanci!

1. séria
    0:0
    Mike Santorelli si sice dobře Läcka roztáhl, střelou z úhlu ho ale nepřekonal.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení o dnešním vítězi nerozhodlo, na řadu tak přijdou samostatné nájezdy!

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:38
    Domácí trenér Laviolette si vybírá oddechový čas, aby si jeho svěřenci mohli před posledními vteřinkami ještě odpočinout.

64:38
    Strhující prodloužení pomalu finišuje, Predators se ještě dopustili zakázaného uvolnění.

64:08
    Jannik Hansen už střílel z mezikruží, Ekholm mu ale v rozhodující chvíli nadzvedl hokejku.

Adam Lacek

Góly a asistencie: 5. Franson (Fisher), 9. Beck (Gaustad), 40. Stalberg (Volčenkov), 55. Fisher – 25. Vey (Dorsett, Hamhuis), 27. Hansen (Bonino, Hamhuis), 42. Burrows, 46. Higgins (Burrows, Bonino), rozh. náj. Bonino