Srbsko – Španielsko 4:3 (1:0 po s.n.) | Austrália – Belgicko 4:10 (kon.) | Rumunsko – Island 3:2 (po pr.)
po s.n. (1:0)
Srbsko
4:3 (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)
Španielsko
cz Nedeľa 19.04.2015, 15:00 • Laugardalur Arena, Reykjavík (kapacita 1000 lidí) • Majstrovstvá sveta - 2. Divízia, sk. A

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (17:28:52)

Skóre dnešního zápasu otevřel v 10. minutě španělský útočník Jordy Angles. Srbové sice prohrávali, velkou část zápasu ale měli více ze hry, a vyrovnání dosáhli 19 vteřin po začátku druhé části hry, z dorážky se prosadil Marko Sretović.

Španělé si ale vzali své vedení rychle zpátky, když se trefil Ignacio Solorzano. V 39. minutě dokonce navýšil španělské vedení Gaston Gonzalez. Srbové potřebovali k jistotě záchrany minimálně získat bod, což se enormní snahou ve závěrečném dějství podařilo.

Nejdříve snížil ve 46. minutě Miloš Babić, o vyrovnání se pak za velké srbské radosti postaral Nemanja Janković. Srbové si pak pohlídali závěr základní hrací doby, o vítězi zápasu pak nerozhodlo ani prodloužení.

V samostatných nájezdech pak o srbském vítězství rozhodl jediným proměněným pokusem Marko Sretović. Srbsko tak porazilo Španěly 4:3 po nájezdech, oba týmy tak zakončují letošní šampionát se 7 body na svém kontě.

Střely na branku: 61:36
    Trestné minuty: 6:6
    Přesilové hry: 0/3-0/3

Branky a nahrávky: 21. Sretović (Ilić), 46. Babić (Sretović, Popravka), 52. Janković (Ogrizović, Raković), rozh. náj. Sretović – 10. Angles (Puyuelo), 23. Solorzano (Puyuelo, Fuentes), 39. Gonzalez (Muňoz). Diváci: 107. Rozhodčí: Hansen (NOR) – Dahl (NOR), Sigmarsson (ISL).

Nejlepší hráči zápasu:
    Miloš BABIĆ (SER) – 1+1, 5 střel
    Ignacio GARCÍA (ESP) – 57 zákroků, 4 ink. góly

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Srbsko.
    Autorem vítězné branky je MARKO SRETOVIĆ.

3. séria
    1:0
    Alejandro Carbonell musel dát, zkusil kličku á la Peter Forsberg, takovou techniku hole ale španělský hráč asi nemá, a tak se mu nájezd vůbec nepovedl.

3. séria
    1:0
    Miloš Babić zkusil bekhendový blafák, García trochu se štěstím dokázal zakročit.

2. séria
    1:0
    Také Pabla Puyuela zradil led, puk mu odskočil z hokejky.

2. séria
    1:0
    Marko Milovanović zakopl a svůj nájezd tak ani nezakončil.

1. séria
    1:0
    Oriol Boronat zkusil blafák do bekhendu, Ranković parádním zákrokem nepustil kotouč za svá záda.

1. séria
    1:0
    Marko Sretović začal nájezdovou bitvu úspěšně, puk procedil mezi Garcíovy betony.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení o vítězi dnešního utkání nerozhodlo, na řadu tak přijdou samostatné nájezdy, které začnou po krátké úpravě ledové plochy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:30
    Španělským hráčům se v přesilové hře nedaří, vypadá to, že budeme svědky samostatných nájezdů.

64:03
    Španělé se již usadili v útočném pásmu, zároveň už probíhá poslední minuta prodloužení.

63:38
    Srbové se zatím brání dobře, Marko Brkušanin se dokonce v oslabení ve třech dostal ke střele, z úhlu se neprosadil.

63:06
    Španělé si ale zahrají přesilovou hru, za držení protihráče je vyloučen srbský obránce Aleksa Luković.

63:06
    Hernandez se dostal do samostaného úniku, přes obránce ale pouze navalil puk na Rankoviće, z následné dorážky ve velké šanci neuspěl ani Solorzano!

62:40
    V prodloužení jsou Španělé jasně aktivnějším týmem, García je téměř bez práce.

62:11
    Juan Muňoz vyslal další střelu Španělů, mířil ale nad branku.

Adam Lacek

Góly a asistencie: 21. Sretović (Ilić), 46. Babić (Sretović, Popravka), 52. Janković (Ogrizović, Raković), rozh. náj. Sretović – 10. Angles (Puyuelo), 23. Solorzano (Puyuelo, Fuentes), 39. Gonzalez (Muňoz)