J. Kórea – Chorvátsko 9:4 (kon.) | Litva – Veľká Británia 3:2 (kon.) | Holandsko – Estónsko 1:3 (kon.)
Litva
3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Veľká Británia
cz Nedeľa 19.04.2015, 17:00 • IJssportcentrum Eindhoven • Majstrovstvá sveta - 1. Divízia, sk. B

Je dobojováno. Ve třetí části se hostům podařilo vyrovnat, když ve čtyřiačtyřicáté minutě tečoval šikovně kotouč za záda Armalise hostující Cowley. Litva ovšem udeřila šest minut před koncem. To se trefil Gintautas, který zařídil Litvě překvapivé tři body do tabulky.

Na straně Velké Británie zavládl velký smutek. Hostující hokejisté měli s dnešním outsiderem postup do 1. Divize, sk. A na dosah. Británii stačil jediný bod z dnešního utkání, ovšem Litva překvapila a porazila Velkou Británii 3:2. Právě na úkor hostujícího mužstva postoupili z 1. Divize, sk. B hráči Jižní Korei.

Počet střel ve třetí třetině: 7 – 15

Počet střel celkem: 15 – 37 (19:16:52)

60:00

59:44
    Ben Bowns je pryč z branky, Velká Británie zkouší hru se šesti bruslaři v poli.

59:37
    Šance Británie opět trochu klesly. Bude se totiž vylučovat na jejich straně. Robert Dowd podržel svého protihráče a vyfasoval dvě trestné minuty. Hrát se bude se čtyřmi hráči na obou stranách.

59:07
    Litva našetřila cenné vteřiny. Kotouč je za brankou Bownse. Velké Británii utíká čas velmi rychle.

58:35
    Bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:13
    Britové jsou usazeni v útočném pásmu, ale k ohrožení branky se zatím nedostávají.

56:02
    Donatas Kumeliauskas (LTV) je vyloučen za faul na jednoho z hostujících hráčů na pět minut plus do konce utkání. Hosté tak mají velikou šanci na vyrovnání.

55:27
    Za brankou Velké Británie skončil Nomanovas, který spadl a narazil do mantinelu. Domácí hráč se těžko zvedal z ledu a za pomoci svých spoluhráčů odjel na střídačku.

54:38
    Britové se hnali za vyrovnáním, ale narazili pouze na připraveného Armalise.

53:01
    Litva právě vstřelila branku!
    PAULIUS GINTAUTAS zmrazil všechny fanoušky Velké Británie, když dokázal potřetí překonat Bownse. Litva se tak ujímá opět vedení. Asistence: Mindaugas Kieras, Nerijus Alisauskas.

52:49
    Hosté se ubránili a hrají opět s plným počtem hráčů.

51:27
    Obrana Velké Británie dokázala dostat kotouč do středního pásma.

50:49
    Bude se vylučovat také na druhé straně. Mark Garside (GBR) podrazil při útočné snaze svého soupeře a jde si odsedět dvě minuty na trestnou lavici.

49:33
    Od své vlastní branky bude rozehrávat Kubilius.

47:01
    Britové svou šanci nevyužili. Domácí jsou již v plném počtu.

46:38
    Litva již hraje ve čtyřech.

45:54
    Britové tlačí svého soupeře v jeho obranném pásmu. Armalis má plné ruce práce, ale zatím drží nerozhodný stav utkání.

45:01
    Ve stejném čase si bere oddechový čas trenér Velké Británie.

Alan Šrámek

Góly a asistencie: 30. Nomanovas (Rybakov, Visockas), 38. Alisauskas (Kumeliauskas), 54. Gintautas (Kieras, Alisauskas) – 15. Garside (Thomas, Lachowicz), 44. Cowley (Weaver, Prince)

Litva: Armalis (Baltrunas) – Jasinevicius, Kieras, Alisauskas, Vezelis, Kubilius, Aliukonis – Visockas, Nomanovas, Bauba, Bendzius, Pliskauskas, Cizas, Rybakov, Bosas, Gintautas, Bogdziul, Zidkovas, Kumeliauskas, Baltrukonis, Kulevicius,
    Veľká Británia: Bowns (Lyle) – Thomas, David Phillips, Weaver, Richardson, Swindlehurst, Cowley, O´Connor – Haywood, Lachowicz, Myers, Peacock, Farmer, Garside, Dowd, Blight, Boxill, Shields, Jonathan Phillips, Batch, Prince