Maďarsko – Japonsko 4:2 (kon.) | Ukrajina – Kazachstan 2:5 (kon.) | Poľsko – Taliansko 1:2 (kon.)
Maďarsko
4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Japonsko
cz Nedeľa 19.04.2015, 13:00 • Krakow Arena • Majstrovstvá sveta - 1. Divízia, sk. A

Dozněla maďarská státní hymna a já se s vámi tímto loučím. U dalších zápasů z MS I.divize se na vás bude těšit Lukáš Podleśny. (15:17:10)

Nejlepší hráči zápasu:
    Csanád Erdély (HUN) – Jutaka Fukufuji (JPN)

Úvodní utkání MS I.divize skupiny A je u konce a Maďarsko v něm poráží Japonsko 4:2. Ve třetí třetině se v přesilovce v 57.minutě prosadil Banham a poté trefil prázdnou bránu Hári, čímž bylo stanoveno konečné skóre.

60:00

59:40
    Japonci se ještě snaží snížit, ale to už se jim dnes nepovede a Maďarsko si připíše první tři body.
    János HÁRI - 4:2

58:54
    Maďarsko právě vstřelilo branku!
    Jenže to byl opravdu špatný tah! Toto nebyla nejvhodnější situace pro odvolání brankáře a je definitivně rozhodnuto! JÁNOS HÁRI bez větších problémů dovedl kotouč až do prázdné brány a gólem na 4:2 pojišťuje vítězství Maďarska. Asistence: Attila Orbán, Csanád Erdély

58:43
    Jutaka Fukufuji míří na střídačku, Japonci to zkouší v šesti!

Japonsku minulý rok k postupu do elitní divize stačilo v posledním zápase základní skupiny porazit Maďarsko, avšak Marton Vas vyrovnal na 4:4 66 sekund před koncem třetí třetiny a následně Maďaři vyhráli po samostatných nájezdech. Na úkor Japonska se tak do elitní divize dostalo Slovinsko s Rakouskem.

58:07
    Zakázané uvolnění Japonska vrací hru před Fukufujiho.

57:37
    Rajna lapil nahození od modré čáry a přerušuje hru.
    Frank BANHAM - 3:2

56:35
    Japonsko pyká za sovu nedisciplinovanost a Maďaři jdou do vedení! Sarauer dvakrát nabil FRANKU BANHAMOVI, jeho první rána ještě gólem neskončila, avšak ta druhá již letěla mimo dosah Fukufujiho a puk skončil v síti. Asistence: Andrew Sarauer, Balint Magosi

56:08
    Maďarsko si bere oddechový čas.

56:08
    Přichází další přesilová hra pro Maďarsko. Kazumasa Sasaki (JPN) se provinil hákováním a míří na trestnou lavici.

54:56
    Japonsko hraje v plném počtu.

54:54
    A opět to byl Sebök, který měl šanci! Zcela sám se maďarský útočník po skvělé přihrávce svého spoluhráče ocitl před Fukufujim, ale ten výborným zákrokem vyrazil puk a zachránil tak Japonsko před třetí inkasovanou brankou!

54:30
    Pěkná kombinace Maďarska došla až k Sebökovi, ale ten místo střely hledal spoluhráče, což se mu nepovedlo a šance byla zhacena.

53:49
    Sarauer před bránou neodkázal trefit neposedný puk a následná tvrdá rána Martona Vasa letěla mimo tři tyče.

53:20
    Japonsko sice vyhodilo puk až k Rajnovi, ale Maďaři už jsou zpět v útočném pásmu.

Lukáš Podleśny

Góly a asistencie: 10. Kóger (Magosi, Sarauer), 32. Erdély (Sebök, Hári), 57. Banham (Sarauer, Magosi), 59. Hári (Orbán, Erdély) – 2. Obara (Minošima, Nišiwaki), 31. Hirano (Janadori, Jamada)

Maďarsko: Rajna (Bálizs) – Orbán, M.Vas, Orbán, Metcalfe, Szirányi, Göz, Kiss, Pozsgai – Kóger, Sarauer, Banham – Sebök, Hári, Vincze – Kovács, J.Vas, Erdély – Benk, Nagy, Magosi
    Japonsko: Fukufuji (Ito) – Hašiba, Kazumasa, Sasaki, Manošima, Ušu, Janadori, Jamada, Sato – R.Tanaka, Ueno, Jamašita – G.Tanaka, Kuji, Hirano – Takahaši, Nišiwaki, Obara – Takagi, Mitamura, Osawa

Rozhodca: Andris Ansons (LAT), Marc Wiegand (SUI) – Dmitrij Goljak (BLR), Wojciech Moszczynski (POL)

Diváci: 2 543