St. Louis – Minnesota 4:1 (kon.) | NY Rangers – Pittsburgh 3:4 (kon.) | Anaheim – Winnipeg 2:1 (kon.)
NY Islanders – Washington 2:1 (po pr.) | Chicago – Nashville 4:2 (kon.)
New York Islanders
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0) Stav série: 1:0
Washington Capitals
cz Nedeľa 19.04.2015, 18:00 • Nassau Veterans Memorial Coliseum, New York (kapacita 16170 míst) • Play-off NHL

Play-off NHL nabírá obrátky, tak se nezapomeňte stát fanoušky stránky NHL.cz, na které najdete kompletní informace o všech zápasech (y)

Posted by Hokej on 18. duben 2015

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (21:20:36)

Československá stopa v dnešním zápase:

Ľubomír VIŠŇOVSKÝ (NYI) – 0+1, 3 střely, čas na ledě 17:08, třetí hvězda utkání
    Jaroslav HALÁK (NYI) – 24 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 96,0%

Největší čas na ledě: Boychuk 26:23 – Bäckström 24:40

Branky a nahrávky: 33. Okposo (Višňovský, Bailey), 61. Tavares (Kuljomin, Leddy) – 54. Bäckström (Green, Ward). Diváci: 16170 (vyprodáno). Rozhodčí: St. Laurent, Jackson – Murchison, Heyer.

Dnešní utkání bylo hodně dlouho vedeno jako velká taktická bitva, hrálo se hodně opatrně z obou stran, až možná hokej trochu nudil. Skóre otevřel až ve 33. minutě Kyle Okposo, o nějž se otřela střela Višňovského a puk skončil v brance.

Islanders se pak zatáhli do obrany a hlídali si svůj jednobrankový náskok, Capitals se ale stejně podařilo vyrovnat. Parádní střelu předvedl v 54. minutě Nicklas Bäckström a poslal utkání do prodloužení.

Patnáctiminutová přestávka před nastaveným časem nakonec nebyla potřeba, jelikož prodloužení už po 15 vteřinách ukončil kapitán domácích John Tavares. Islanders se tak ujímají vedení v sérii 2:1!

John TAVARES - 2:1

60:15
    Islanders právě vstřelili branku!
    To je neskutečné, Ostrované se prosazují téměř ihned po začátku! Leddyho střelu od modré čáry tečoval Nikolaj Kuljomin, Holtby puk pouze vyrazil betonem před sebe, od Orpika se puk odrazil k JOHNU TAVARESOVI, který z úhlu dokázal procedit kotouč do branky! Asistence: Nikolaj Kuljomin a Nick Leddy.

Největší čas na ledě: Boychuk 26:08 – Bäckström 24:25

Washingtonu se ve třetí části hry podařilo po velkém tlaku vyrovnat, v 54. minutě se o to postaral elitní centr Nicklas Bäckström. Islanders se do vyrovnání téměř jen bránili, svou ohromnou střeleckou převahu tak nenavýšili. O vítězi dnešního zápas rozhodne prodloužení.

60:00

59:31
    Clutterbuck úspěšným blokem zastavil střelu Carlsona, sám pak na druhé straně prověřil Holtbyho.

59:04
    Už probíhá poslední minuta třetí třetiny, Halák si poradil se střelou Joela Warda.

58:46
    Ovečkin protečoval přihrávku do útočného pásma, Islanders se ale zmocnili puku.

58:08
    Trenér hostů Barry Trotz si bere oddechový čas, aby si jeho hráči mohli po zakázaném uvolnění odpočinout.

58:08
    Zakázané uvolnění Capitals, vhazovat se bude před Holtbym.

Adam Lacek

Góly a asistencie: 33. Okposo (Višňovský, Bailey), 61. Tavares (Kuljomin, Leddy) – 54. Bäckström (Green, Ward)

New York Islanders: Halák (Neuvirth) – Leddy, Boychuk, de Haan, Strait, Hickey, Višňovský – Kuljomin, Tavares (C), Strome – Bailey, Nielsen, Okposo – Lee, Nelson, Grabner – Martin, Cizikas, Clutterbuck. Trenér: Jack Capuano.
    Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orpik, Carlson, Alzner, Niskanen, Gleason, Green – Ovečkin (C), Bäckström, Ward – Johansson, Kuzněcov, Brouwer – Chimera, Fehr, Beagle – Glencross, Laich, Wilson. Trenér: Barry Trotz.

Rozhodca: St. Laurent, Jackson – Murchison, Heyer

Diváci: 16170 (vyprodáno)