Chicago – Nashville 4:2 (kon.) | Ottawa – Montreal 1:2 (po pr.) | Calgary – Vancouver 4:2 (kon.)
Calgary Flames
4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Vancouver Canucks
cz Pondelok 20.04.2015, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Play-off NHL

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám klidný vstup do nového týdne. (07:10:45)
    Osmnáctiletý Sam Bennett zažil velký večer, kromě prvního gólu v kariéře si připsal i bitku a stal se první hvězdou zápasu.

Československá stopa v utkání:
    Jiří Hudler (CGY) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:58
    Radim Vrbata (VAN) 0+1, 3 střely, čas na ledě 15:36.

Tři hvězdy utkání:
    1. TJ Brodie (CGY) 1+1
    2. Michael Ferland (CGY) 0+0
    3. Sam Bennett (CGY) 1+0.

Statistiky zápasu:

Střely na branku: 27 – 25 (9-11, 4-6, 14-8)
    Zablokované střely: 30 – 19
    Trestné minuty: 30 – 29
    Využité přesilové hry: 1/5 – 0/3
    Bodyčky: 33 – 18
    Vyhrané vhazování: 31 – 31.

Poražení hosté už odešli do kabiny a na ledě tak můžou domácí hráči poděkovat nejen výbornému Hillerovi, ale také svým fanouškům, kteří si po dlouhé době užili zápas playoff. Calgary prakticky po celý průběh zápasu vedlo a zaslouženě dokráčelo k poměrně jednoznačnému vítězství, o kterém rozhodla především Bennettova trefa z úvodu třetí třetiny. Canucks se nezmohli na žádný větší nápor a v sérii po třetím zápase prohrávají 1:2. Další utkání startuje ve středu ráno.

60:00

59:55
    V tomto utkání se už nic nestane. Teda až na další šarvátku, do které se zapojilo asi osm hráčů. A tresty? Luca Sbisa od rozhodčích dostal pět minut za bitku, Deryk Engelland jen dvě minuty za hrubost.

59:30
    Raymond přihrál na pravý kruh volnému Jonesovi, ten mu chtěl puk vrátit, ale vše vyřešil Lack.

59:17
    Plameny v přesilové hře brání, ale to už slavícím fanouškům přliš vadit nemusí.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:54
    Kromě dvou rohovníku, kteří dostali pětiminutové tresty, inkasoval trest do konce zápasu i Joe Colborne.

58:54
    Stejně jako ve druhém zápase rozhodčí budou muset nadělovat vyšší tresty. Kevin Bieksa se v rohu obranného pásma pustil do šarvátky s Ferlandem, který v dnešním duelu rozdal pořádnou dávku hitů.

58:43
    Jiří Hudler zůstává v playoff i nadále bez bodu, Lack k němu vyrazil střelu Gaudreaua, ale český útočník zblízka narazil na přesunujícího se gólmana.

58:35
    Rozhodčí nakonec nadělili Burrowsovi další dvě minuty za vražení a další trest za vyvolání šarvátky, takže Flames budou až do konce hrát přesilovku.

58:35
    Alexandre Burrows se pustil do pěstního souboje s mladíkem Krisem Russellem, který stejně jako hostující útočník dostává pětiminutový trest a odchází do kabiny.

58:32
    Vrbata o kotouč přišel, Hudler mohl jít na prázdnou branku, ale hra je přerušena kvůli bitce.

58:08
    Weber pálil mino, Daniel Sedin k němu kotouč ještě jednou pustil, ale švýcarský obránce svého krajana nepřekonal.

57:47
    Calgary si ještě zadělává na problémy, zbytečně vyhodili na icing a Lack tak odjel na střídačku. Vancouver to zkusí v šesti.
    Jannik HANSEN - 4:2

Petr Kašpárek

Góly a asistencie: 7. Bollig (Raymond, Brodie), 16. Brodie (Schlemko, Backlund), 43. Bennett (Colborne), 55. Monahan (Gaudreau, Russell) – 10. Matthias (Vrbata, Bonino), 58. Hansen (Horvat, Ronalds)

Calgary Flames: Hiller (Ramo) – Wideman, Russell, Engelland, Brodie, Wotherspoon, Schlemko – Hudler, Monahan, Gaudreau – Colborne, Backlund, Bennett – Jones, Stajan, Ferland – Jooris, Raymond, Bollig.
    Vancouver Canucks: Lack (Miller) – Tanev, Edler, Weber, Hamhuis, Sbisa, Bieksa – Burrows, H. Sedin, D. Sedin – Vrbata, Bonino, Higgins – Dorsett, Richardson, Matthias – Hansen, Horvat, Kenins.

Rozhodca: Dwyer, Furlatt – Galloway, Miller