Česko – Ukrajina 77:53 (kon.) | Slovensko – Nemecko 60:47 (kon.)
Česká republika
77:53 (15:12, 38:19, 56:30)
Ukrajina
cz Streda 08.07.2015, 15:00 • Tinajo (Španělsko) • ME do 20 rokov - ženy • Skupina poražených

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním výhry Česka vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen basketbalového) Onlajnu, na počtenou! (16:44:55)

Antoňuková – 10 bodů, Jackovecová, Stěpaňuková – 8 bodů,

Zápas Češek proti Ukrajinkám ve skupině poražených je u konce. Český národní celek sice prohrával jen v počátku celého zápasu, ve druhé polovině první čtvrtiny se ale dostal do vedení a to už nepustil do konce zápasu. Českým basketbalistkám se povedla především druhá čtvrtina, ve které přehrály své sokyně 23:7! Ve třetí čtvrtině se dařilo v obraně a Ukrajinky se tak jen velmi těžce dostávaly k zakončení. To už ovšem neplatilo ve čtvrté čtvrtině. V té jasně dominovaly Ukrajinky, které si nepřipsaly ani jeden týmový faul (pouze v poslední čtvrtině), naopak Češky měly na svém kontě týmových faulů osm!! I tak to ale na nějaké zlomové snížení nestačilo a české basketbalistky do 20 let si připsaly první vítězství na tomto mistrovství Evropy.

40:00
    Konec zápasu. (77:53)

39:53
    Antoňuková se ještě pokusila o střelu, ta byla ale příliš slabá. Následně míč doskočila Zuzáková. (77:53)

39:35
    Kanuková se nakonec stává zřejmě poslední střelkyní českého národního výběru v dnešním utkání. (77:53)

39:21
    Dva netrefené koše v podání Zuzákové potvrzují trápení českých hráček ve čtvrté čtvrtině. (75:53)

38:37
    Antoňuková míjí koš z obou trestných hodů. (75:53)

38:37
    Oddechový čas pro Česko. České hráčky mají na svém kontě osm týmových faulů, Ukrajinky ani jednu!! (75:53)

38:37
    Křivanová v útoku fauluje, celá hra se tak přestěhuje před koš Češek. Ukrajinky mají k dispozici dva trestné hody. (75:53)

38:14
    Po trojce Perepelicaové už je rozdíl mezi oběma celky pouze dvacet bodů. (75:53)

37:52
    Za Česko se nejprve předvedla Kanuková, za Ukrajinky následně snižuje Stěpaňuková. (75:50)

37:16
    Stěpaňuková neomylná, proměňuje oba nařízené trestné hody. (73:48)

37:16
    Přichází další faul českého národního výběru. To znamená, že Ukrajinky budou zahrávat dva trestné hody. (73:46)

36:52
    Křivanové se povedlo úspěšně zakončit z prostoru za dva body. (73:46)

36:02
    Jeden ze dvou trestných hodů proměněn. (71:46)

36:02
    Klokočníková se prezentovala osobním faulem, již šestým týmovým. Antoňuková má k dispozici dva trestné hody. (71:45)

35:38
    Na druhé straně hrací plochy se trefuje ze hry, za tři body, Hrušková. (71:45)

35:19
    Antoňuková proměňuje oba nařízené trestné hody. (68:45)

35:19
    Český národní výběr na svém kontě už pátý týmový faul, zatímco Ukrajinky ani jeden! I to ukazuje, jak špatně vkročily naše basketbalistky do poslední čtvrtiny. (68:43)

Josef Cestr

Česká republika: Maturová, Kopecká, Mainclová, Beránková, Hrušková, Moučková, Kanuková, Křivánková, Klokočníková, Mircová, Opočenská, Zuzáková
    Ukrajina: Antoňuková, Golubošová, Gorobjecová, Žmurková, Kandusová, Kundaová, Perepelicaová, Skorbaťuková, Stěpaňuková, Tělešiková, Chamjaková, Jackovecová
    Štvrtiny: 15:12, 23:7, 18:11, 21:23