Dunajská Streda – Podbrezová 5:1 (kon.) | Myjava – Zlaté Moravce 0:0 (kon.) | Slovan Bratislava – Skalica 4:1 (kon.)
Senica – Trenčín 1:4 (kon.) | Ružomberok – Michalovce 2:2 (kon.)
MFK Ružomberok
2:2 (1:0)
MFK Zemplín Michalovce
Sobota 29.08.2015, 19:00 • Štadión Pod Čebraťom, Ružomberok • Niké liga

Tak, to je už od nás všetko. Ďakujeme za pozornosť a prajeme príjemný zvyšok večera. (21:34:45)

Ivan Galád (tréner Ružomberka): „Budem veľmi stručný. Do tridsiatej minúty sme hrali to, čo sme si predstavovali, čo sme schopní. Strelili sme pekný gól, potom súper prebral iniciatívu. Hlavne v druhom polčase bol lepší a zaslúžil si vyhrať. Osobne si myslím, že za vystúpenie a za výsledok je zodpovedný tréner, takže druhý polčas nebol z našej strany dobrý, naopak, Michalovce hrali pekne, vytvorili si šance a zaslúžili si vyhrať. Myslím si ale, že pokutový kop by sme premeniť mali a možno by bol výsledok iný.“

František Šturma (tréner Michaloviec): „Zápas sa mi hodnotí veľmi dobre, kladne, pretože sme vedeli, že súper má veľmi dobre prepracovanú defenzívu a to ukázal začiatok stretnutia, kedy bol lepší. V tom začiatku do dvadsiatej, dvadsiatej piatej minúty sme im pomohli chybičkou, keď nás potrestali a od tej doby by som ale povedal, že sme sa súperovi vyrovnali a chceli sme hrať našu hru, ktorú sa snažíme hrať. Povedal by som, že do druhého polčasu sme mali lepší vstup. Aj behom celého druhého polčasu sme boli aktívnejší a vytvorili sme si viac gólových šancí. Na druhej strane musím povedať, že také tri-štyri šance sme mali premeniť, pretože to boli naozaj gólové šance a dá sa povedať, že za stavu 2:1 ovplyvnil stretnutie rozhodca. Tu sa musím vyjadriť k tomu výkonu, pretože nezmyselná penalta, kedy náš hráč odkopával loptu na roh a asistent tam signalizuje penaltu, tak to svedčí o tom, čo sa tuná na Slovensku môže odpískať. Samozrejme gól sme dostali v 89. minúte, kedy hráč najskôr pred centrom fauloval hráča, tak rozhodca to nechal tak a nechal súpera vyrovnať. Aj tak som spokojný s bodom, pretože je to kvalitný súper, skúsenejší súper a ako som povedal na začiatku, majú veľmi dobre prepracovanú defenzívu a nie je jednoduché sa za nich dostať. Som rád a chcem chlapcom poďakovať za to, ako k tomu pristúpili.“

V druhom polčase sa po góloch Martina Regáliho a Martina Koscelníka postarali hostia o obrat, v závere stretnutia sa podarilo vyrovnať Štefanovi Zošákovi na 2:2 a na tomto výsledku už nič nezmenila ani početná výhoda hostí v závere stretnutia. Obaja súperi si preto podelili body. Ešte vám prinesieme hodnotenie trénerov oboch tímov.

90+3

90+3
    Regáli sa dostal k zakončeniu spoza pokutového územia, ale mieri nad bránu.

90+3
    Domáci odvracajú hlavou na ďalší roh.

90+2
    Po rohu sa domáci ubránili, ale krátko na to je tu ďalšia štandardná situácia hostí.

90+2
    De Marcov center je zrazený na roh.

90+1
    Antonín Rosa si pri úniku hosťujúceho hráča počínal nedovolene, zastavil ho pred šestnástkou, videl druhú žltú a následne červenú kartu. Hostia majú šancu na návrat do vedenia!

90
    Štefan Zošák vidí po góle žltú kartu.

89
    Ružomberok dal gól!
    ŠTEFAN ZOŠÁK ako správny kapitán zobral zodpovednosť na svoje plecia a jeho tvrdá strela končí aj s prispením žrde v sieti!