Omsk – D. Moskva 3:2 (2:1 po s.n.) | Barys – Viťaz 4:1 (kon.) | Jekaterinburg – Záhreb 0:1 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk – HC Slovan 1:3 (kon.) | Čeljabinsk – Ufa 1:3 (kon.) | Helsinki – Kazaň 2:1 (kon.)
Riga – Togliatti 2:0 (kon.)
Jokerit Helsinki
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Ak Bars Kazaň
cz Nedeľa 29.11.2015, 15:00 • Hartwall Arena, Helsinky • KHL

Je dobojováno! Utkání bylo po dlouhou dobu chudé na branky, až v sedmapadesáté minutě vedení Jokeritu zdvojnásobil Regin, ovšem Kazaň nesložil zbraně a v poslední minutě překazil Karlssonovi radost z čistého konta. Na víc než zkorigování stavu to ale nestačilo, a tak finský celek bere z vyrovnaného zápasu všechny tři body za vítězství 2:1. (17:12:20)

59:57
    Tři vteřiny před koncem vyhodili domácí na icing a čeká je ještě jedno vhazování po levici Karlssona.

59:49
    A div že nebylo vyrovnáno! Michajl Varnakov projel s pukem až před brankoviště, Karlsson si ale dokázal poradit i v následném velkém závaru.
    Justin AZEVEDO - 2:1

59:32
    Kazaň vstřelila branku!
    A snížení Barsu je přece jenom na světě! Autorem branky je JUSTIN AZEVEDO, který dostal od Tkačjova krátkou přihrávku před brankoviště a nepovedeným zakončením po ledě se štěstím překonal Karlssona. Asistence: Vladimír Tkačjov, Damir Musin.

59:15
    Kazaň rozjela u branky Karlssona kolotoč přihrávek, místo nich ale akutně potřebují střílet.

58:35
    Zakončení z mezikruží bylo zablokované a obránci se málem povedlo vyhodit puk až do odkryté branky.

58:20
    Emil Garipov odjel na střídačku a Bars to v závěru ještě zkouší v šesti.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:44
    Domácí nemohli po vyhození na zakázané uvolnění vystřídat, což se jim ale povedlo ihned po buly.

57:15
    Gluchov dostal puk přes útočnou modrou, při zakončení ale narazil do protihráče a akce Barsu skončila.

56:52
    Hosté už jsou ve velmi těžké situaci, na vyrovnání a vstřelení dvou branek mají poslední tři minuty.
    Peter REGIN - 2:0

56:20
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Helsinky přidávají z rychlého protiútoku druhou branku a výrazně se přibližují k zisku tří bodů! Joensuu při přečíslení dvou na jednoho potáhl puk po levé straně a předložil jej PETERU REGINOVI, který přelstil Garipova a uklidil kotouč do branky. Asistence: Jesse Joensuu, Jere Sallinen.

55:58

55:26
    Domácí nedůrazně vyhodili, ale mrzet je to nemusí, protože Azevedovu ránu z voleje Karlsson vyrazil.

54:45
    Azevedo se předvedl povedenou stahovačkou v pravém kruhu, ale zakončení už tak povedené nebylo.

Michal Břuchanský

Góly a asistencie: 14. Sallinen (Jormakka, Kapanen), 57. Regin (Joensuu, Sallinen) – 60. Azevedo (Tkačjov, Musin)

Jokerit Helsinki: Karlsson (Helenius) – Kulda, Lajunen, Jensen, Larsen, Ohtamaa, Jaakola – Sallinen, Kapanen, Jormakka – Joensuu, Regin, Kozun – Hagman, Wirtanen, Pöysti – Rita, Gymer, Todd.
    Ak Bars Kazaň: Garipov (Rynnas) – Jarulin, Rylov, Zacharčuk, Wilson, Kornějev, Musin – Sjögren, Obuchov, Möller – Čibisov, Tkačjov, Lukojanov – Gluchov, Azevedo, Varnakov – Toranov, Svitov, Archipov.

Rozhodca: Bělov, Naumov – Zacharenkov, Sadovnikov