Jenisej – Nymburk 88:92 (po pr.)
Jenisej Krasnojarsk
88:92 (21:22, 42:38, 64:62, 76:76 - 82:82)
ERA Basketball Nymburk
cz Pondelok 08.02.2016, 13:10 • Ivan Jarygin Sports Palace, Krasnojarsk • VTB liga

Ode mě je to tedy vše a s přáním příjemné zbytku pondělního odpoledne se s vámi loučím. Nashledanou! (15:39:30)

Howard Sant-Ross (NYM) – 3

Domácí sice v samotném závěru zkoušeli snížit, ale už ani to se jim nepovedlo a po velké bitvě tedy vítězí Nymburk. Ten měl lepší vstup do utkání, ale druhá čtvrtina nebyla příliš vyvedená a první poločas skončil čtyřbodovým vedením Jeniseje. Český mistr tak v druhé půli doháněl ztrátu a to se nakonec také podařilo. V dramatické koncovce se nikomu rozhodnout nepovedlo a k vidění tak bylo prodloužení. I po něm však bylo skóre vyrovnané a rozhodovalo se tedy až v prodloužení číslo dvě. Do něj sice lépe vstoupili domácí, avšak díky vyrovnání Sant-Rosse a následné trojce Jiřího Welsche se český tým dostal do vedení, které už zdárně dovedl až do konce.

Konec zápasu. (88:92)

49:52
    Také druhá šestka Howarda Sant-Rosse proměněna a na 99% je rozhodnuto! (88:92)

49:52
    Domácí museli samozřejmě faulovat a doufat v nepřesné trestné hody. S první šestkou si ale Sant-Ross poradil. (88:91)

49:46
    Alexej Vzdychalkin ještě devět vteřin před koncem snižuje na rozdíl dvou bodů a nymburský trenér si záhy bere oddechový čas! (88:90)

49:39
    Welsch proměnil jeden trestný hod a tohle by už mělo být dobré! (86:90)

49:39
    Nymburk sice nejprve nezakončil do 24 sekund, ale David Kennedy poté špatně přihrál a Jiří Welsch bude po faulu Jakovenka házet trestné hody. (86:89)

48:18
    Chasson Randle sice využil jen jeden trestný hod, ale náskok tří bodů vypadá před koncovkou druhého prodloužení slibně. (86:89)

47:40
    Podruhé už Jakovenko nemířil přesně a Jenisej tak na Nymburk ztrácí dva body. (86:88)

47:40
    S prvním trestným hodem si Jakovenko poradil. Jak naloží s druhým? (86:88)

47:40
    Střelba začíná váznout na obou stranách. Hruban se provinil osobní chybou a je střídán. Na palubovku přichází Chasson Randle. (85:88)

46:55
    Oddechový čas pro domácí. (85:88)

46:49
    A teď se hosté dokonce ujímají vedení! To když český veterán Jiří Welsch proměnil trojku! (85:88)

46:15
    Nymburk znovu srovnává díky přesnému dvoubodovému hodu Sant-Rosse. (85:85)

45:31
    Vaughn navíc Kennedyho při střelbě fauloval a domácí hráč přidává bod za přesnou šestku. (85:83)

45:31
    David Kennedy odpovídá proměněným pokusem za dva body a skóre se přelévá na stranu Jeniseje. (84:83)

Lukáš Podleśny

Jenisej Krasnojarsk: Isakov, Vzdychalkin, James, Komarovskij, Ohlbrecht, Kennedy, Sergejev (C), Zacharov, Jakovenko, Taylor, Pavlov, Pičkurov
    ERA Basketball Nymburk: Benda, Randle, Hruban, Welsch (C), Houska, Dixon, Peterka, De Zeeuw, Vaughn, Jagodić-Kuridža, Sant-Ross, Kříž

Rozhodca: Miloš Koljenšić (MNE), Juris Kokainis (LAT), Johannes Sarekoski (FIN)
    Body z pole: 28/84 (33%) - 32/70 (45%)
    Trojky: 7/34 (20%) - 5/21 (23%)
    Trestné hody: 25/29 (86%) - 23/36 (63%)
    Doskoky: 53 - 47
    Bloky: 5 - 4