NY Rangers – NJ Devils 2:1 (kon.) | Pittsburgh – Anaheim 6:2 (kon.) | Ottawa – Tampa Bay 5:1 (kon.)
Detroit – Florida 3:0 (kon.)
Detroit Red Wings
3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Florida Panthers
cz Utorok 09.02.2016, 01:35 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

Přeji krásné vstávání a u NHL zase někdy jindy. Napočtěnou. (04:26:54)

3. Justin Abdelkader (DET) 0+1

Utkání se nakonec rozhodlo ve třetí třetině. Do vedení šli domácí v pětačtyřicáté minutě, kdy se po střele Jakuba Kindla prosadil tečovaným pokusem Tomáš Tatar. Druhá branka přišla osm minut před koncem, kterou dal Pavel Dacjuk. Stejný hráč se prosadil o další minutu později, když bekhendem překonával Montoyu potřetí. Red Wings zaslouženě vítězí.

59:38
    Domácí v úplném závěru puk vyhazují, což znamená, že si Petr Mrázek v tomto pikantní souboji pro českého fanouška připíše čisté konto!

58:58
    Utkání ještě zpestřila bitka, ve které se do sebe pustili MacKenzie a Abdelkader. Šlo spíše jen o menší vyřízení účtů za hit na Barkova. Vítězem se ale stal domácí útočník.

57:58
    Detroit už jen čeká na ataky Floridy, které následně dlouhými vyhozeními posílají za branku Montoyi. Dneska se už toho moc nestane.

57:40
    Po střele, kterou Mrázek chytil a spustil tak tím velké ovace, se do sebe pustili hráči obou celků, ale nic z toho nakonec nebylo.

57:02
    Z levé strany nebezpečně pálil Kulikov, ale Mrázek byl proti jeho přízemní střele pozorný. Utkání se jen dohrává.

56:32
    Švédský útočník následně najížděl před Montoyu, kterého ale ani moc neprověřil. Hostující brankář byl proti jeho přízemní střele připraven.

56:00
    Volného puku se v útočném pásmu zmocnil Pavel Dacjuk, který ale následně nedokázal puk zkrotit na své hokejce.

55:48
    Do dobré pozice si na druhé straně najel Dylan Larkin, který ale nedokázal přidat čvrtou branku. Alespoň vybojoval pásmo.

55:26
    Petr Mrázek udělal první menší chybu, a to v momentě, kdy mu byl za brankou odebrán kotouč. Nic z toho ovšem nebylo.

54:32
    Po snažení hostů nahazoval puk na branku aktivní Ekblad, ale opět nikdo nedokázal kotouč tečovat před brankářem Mrázkem.

53:33
    Domácí při chuti. Čtvrtou branku chtěl střelou z levého kruhu přidat Luke Glendening, ale ten svůj pokus nasměroval jen do prsou brankáře.
    52:34 Pavel DACJUK - 3:0

52:34
    Detroit právě vstřelil branku!
    To je večer PAVLA DACJUKA! Naprosto nádherná akce od domácích hokejistů končí brankou. Henrik Zetterberg dostal kotouč do útočného pásma se kterým si najel před branku. Ještě ale šikovnou přihrávkou našel ruského šikulu, který provedl bezchybný bekhend, který usměrnil mezi betony Montoyi! Asistence: Henrik Zetterberg, Justin Abdelkader.

David Panuška

Góly a asistencie: 45. Tatar (Kindl, Larkin), 52. Dacjuk (Richards, Zetterberg), 53. Dacjuk (Zetterberg, Abdelkader)

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – DeKeyser, Quincey, Kindl, Smith, Marčenko, Ericsson – Abdelkader, Dacjuk, Zetterberg – Larkin, Richards, Helm – Nyquist, Athanasiou, Tatar – Jurčo, Sheahan, Glendening
    Florida Panthers: Montoya (Luongo) – Ekblad, Kulikov, Petrovic, Campbell, Regner, Kampfer – Jágr, Barkov, Huberdeau – Smith, Trocheck, Jokinen – Shaw, Bjugstad, Pirri – Thorton, MacKenzie, Howden

Rozhodca: Skilliter, Meier – Shewchyk, Cherrey