Boston – LA Kings 2:9 (kon.) | Buffalo – Florida 4:7 (kon.) | Columbus – NY Islanders 2:3 (1:2 po s.n.)
Philadelphia – Anaheim 1:4 (kon.) | Montreal – Tampa Bay 4:2 (kon.) | Nashville – Washington 3:5 (kon.)
Minnesota – Dallas 3:4 (po pr.) | NJ Devils – Edmonton 2:1 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 1:2 (0:1 po s.n.)
Chicago – San Jose 0:2 (kon.) | Colorado – Vancouver 1:3 (kon.) | Calgary – Toronto 4:3 (kon.)
Colorado Avalanche
1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Vancouver Canucks
cz Streda 10.02.2016, 03:00 • Pepsi Center, Denver • NHL
    Duchene Colorado k vítězství nedotáhl

Radim Vrbata (VAN) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:45 (05:39:01)

1. Bo Horvat (VAN) 1+1
    2. Ben Hutton (VAN) 0+2
    3. Jacob Markström (VAN) 29 zák., 1 gól, 96,7%

V poslední části padl pouze jeden gól, o který se čtyři a půl minuty po zahájení třetí třetiny postaral po krásné akci Luca Sbisy centr Bo Horvat, a dal konečnou podobu výsledku. Colorado více než tři minuty před koncem utkání odvolalo Semjona Varlamova, další gól ale ani na jedné straně nepadl a Vancouver zvítězil nakonec o dvě branky. Konečný výsledek. Colorado Avalanche 1 Vancouver Canucks 3.

59:53
    Canucks jen nahazují puk do zóny Colorada a vůbec nechtějí trefit bránu.

59:00
    Canucks sice prázdnou bránu netrefili, ale alespoň za bránou Colorada ušetřili cenné sekundy.

58:45
    Do konce zápasu zbývá odehrát minuta a čtvrt.

58:11
    Canucks se ubránili a mohli rozhodnout, puk ale zamířil mimo.

57:48
    Nathan MacKinnon zaváží puk po levé straně do útočného pásma.

57:31
    Blake Comeau od modré čáry tvrdě napálil puk směrem na bránu Vancouveru, jeho střela ale zamířila vedle vzdálenější pravé tyče a kotouč se od mantinelu odrazil do ochranné sítě.

57:07
    Canucks vyhodili puk na zakázané uvolnění.

57:01
    Tyson Barrie tvrdě vypálil na pravém křídle od modré čáry, jeho střela ale houští těl před bránou Jacoba Markströma neprošla.

56:55
    Hlavní trenér Vancouveru Willie Desjardins si vzal oddechový čas.

56:55
    Vancouveru se podařilo puk vyhodit, pouze ale za cenu dalšího zakázaného uvolnění.

56:31
    Canucks vyhodili puk na zakázané uvolnění a Semjon Varlamov zamířil na střídačku! Není na co čekat.

56:26
    Gabriel Landeskog vypálil na pravém křídle z úhlu a Jacob Markström nadvakrát puk zastavil.

56:18
    Blake Comeau vypálil krátce za modrou čárou a jeho střela zamířila vedle levé tyče.

55:15
    John Mitchell předvedl na pravém křídle nádhernou otočku a poté vypálil po ledě, Jacob Markström ale jeho střelu levým betonem v pohodě vyrazil do rohu kluziště.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 23. Beauchemin (Iginla, Tanguay) – 30. Bartkowski (Burrows, Hutton), 37. Baertschi (Hutton, Horvat), 45. Horvat (Sbisa)

Colorado Avalanche: Varlamov (Pickard) – Beauchemin, Johnson, Holden, Barrie, Bigras, Bodnarchuk – Grigorenko, MacKinnon, Duchene – Landeskog (C), Soderberg, Comeau – Tanguay, Mitchell, Iginla (A) – Martinsen, Wagner, McLeod (A). Hlavní trenér: Patrick Roy.
    Vancouver Canucks: Markström (Miller) – Edler, Tanev, Hamhuis (A), Sbisa, Hutton, Bartkowski – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Hansen – Baertschi, Horvat, Virtanen – Etem, Vey, Burrows – Dorsett, Sutter, Vrbata. Hlavní trenér: Willie Desjardins.

Rozhodca: Dave Jackson, Jevgenij Romasko – Lonnie Cameron, Shane Heyer