NY Islanders – Tampa Bay 4:5 (po pr.) | Nashville – San Jose 4:1 (kon.) | St. Louis – Dallas 6:1 (kon.)
New York Islanders
4:5 (1:1, 1:1, 2:2 - 0:1) Stav série: 1:2
Tampa Bay Lightning
cz Streda 04.05.2016, 01:10 • Barclays Center, New York • Play-off NHL • Semifinále V. konferencie
    John Tavares tentokrát svůj tým k výhře nedotáhl.

Z dnešního utkání je to vše, díky za pozornost a přeji krásný zbytek noci. (04:22:05)

Česká stopa v utkání:
    Marek Židlický (NYI)
    0+0, 2 zablokované střely, čas na ledě 15:07
    Andrej Šustr (TBL) 0+0, čas na ledě 19:19
    Ondřej Palát (TBL) 0+0, 4 střely, 3 bodyčeky, 2 zablokované střely, čas na ledě 20:04

Tři hvězdy zápasu:
    1. Brian Boyle (TBL)
    1+0
    2. Victor Hedman (TBL) 1+2
    3. Josh Bailey (NYI) 2+0

New York Islanders – Tampa Bay Lightning 4:5 po prodl.
    Branky a nahrávky:
    8. Bailey (Kuljomin, Hamonic), 35. Leddy (Clutterbuck, Cizikas), 43. Bailey (Hickey, Prince), 52. Clutterbuck (Cizikas) – 20. Callahan (Killorn, Filppula), 29. Hedman (Johnson), 44. Namestnikov (Filppula, Killorn), 60. Kučerov (Drouin, Hedman), 63. Boyle (Hedman, Callahan). Střely na branku: 39 – 41. Zablokované střely: 23 – 12. Bodyčeky: 44 – 34.

Dost se bude možná spekulovat nad tím, zda Boyle u modré čáry nefauloval jednoho z domácích hokejistů, a nemělo se za jeho zákrok vylučovat, čímž by ke gólové akci Tampy vůbec nedošlo, ale rozhodčí nevylučovali, nechali hru pokračovat a Tampa se dostala ke druhému vítězství v sérii.

Dnešnímu utkání nescházelo vůbec nic, co by člověk od utkání v playoff mohl očekávat. Tvrdá fyzická hra, spousta branek, několik obratů ve skóre a rozhodnutí v prodloužení. Islanders bude dlouho mrzet a v hlavách hokejistů bude nepříjemně hlodat myšlenka na nezvládnutí koncovky zápasu, v níž hosté srovnali na 4:4 při hře bez brankáře. V prodloužení pak svůj obrat dokázali hostí dotáhnout do vítězného konce.
    Hotovo! Lightning vítězí po prodloužení nad Islanders 4:3.

Islanders ještě nechali zkontrolovat přes video na základě Challenge od kouče domácích celou situaci, zda ji nepředcházelo postavení mimo hru Tampy, ale rozhodčí pouze potvrzují platný gól Boylea.

62:48 Dan BOYLE - 4:5

62:48
    Tampa právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto! Netrvalo to ani dlouho a Tampa Bay otáčí zápas a dostává se do vedení 2:1 na zápasy! Vítěznou trefu vsítil BRIAN BOYLE, který se u pravé tyče Greissovy branky dostal k odraženému kotouči od zadního mantinelu a přesouvající se brankář domácích nestihl dotáhnout svůj přesun. Asistence: Victor Hedman, Ryan Callahan.

62:14
    Killorn tečí nepřekvapil brankáře Greisse. Vhazuje se v obranné třetině New Yorku.

62:04
    Greiss měl výrazné problémy s nahozeným pukem, který ho po zásahu přeskočil a dopadl do brankoviště. Cizikas musel odklidit z nebezpečí.

61:38
    Dva nahozené puky za branku Bishopa pro změnu sbírají hosté.

61:05
    Drouin ve středním pásmu vybojoval puk a poslal ho za Greissovu branku, kde ho sbírá domácí obrana.

60:23
    První střelu prodloužení měli možnost vyslat na brankáře soupeře hokejisté Tampy, ale kotouč byl zablokován Kuljominem.

60:01

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 8. Bailey (Kuljomin, Hamonic), 35. Leddy (Clutterbuck, Cizikas), 43. Bailey (Hickey, Prince), 52. Clutterbuck (Cizikas) – 20. Callahan (Killorn, Filppula), 29. Hedman (Johnson), 44. Namestnikov (Filppula, Killorn), 60. Kučerov (Drouin, Hedman), 63. Boyle (Hedman, Callahan)

New York Islanders: Greiss (Berube) – Hamonic, Leddy, Boychuk, de Haan, Židlický, Hickey – Okposo (A), Tavares (C), Quine – Bernier, Nielsen (A), Kuljomin – Bailey, Nelson, Prince – Clutterbuck, Cizikas, Martin
    Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Coburn, Hedman, Šustr, Garrison, Taormina, Nestěrov – Kučerov, Johnson, Palát (A) – Drouin, Filppula, Killorn – Callahan (A), Boyle (A), Paquette – Audy-Marchessault, Namestnikov, Koekkoek

Rozhodca: Steve Kozari, Brad Watson – Scott Cherrey, Jay Sharrers