NY Islanders – Tampa Bay 4:5 (po pr.) | Nashville – San Jose 4:1 (kon.) | St. Louis – Dallas 6:1 (kon.)
Nashville Predators
4:1 (0:1, 2:0, 2:0) Stav série: 1:2
San Jose Sharks
cz Streda 04.05.2016, 03:10 • Bridgestone Arena, Nashville • Play-off NHL • Semifinále Z. konferencie
    Filip Forsberg završil střelecký účet zápasu.

S konstatováním, že Nashville Predators snižuje stav série se s vámi loučím. Přeji příjemné vstávání a u NHL zase někdy nashledanou. (05:58:51)

Utkání končí výhrou domácích 4:1!
    Do vedení šli v první třetině hosté, když dal branku zkušený Patrick Marleau, který dokázal přebruslit obránce a poté udělat kličku zmatenému brankáři.

Druhá třetina byla již v režii domácího celku, který byl jasně lepší a nakonec dal dvě branky. Nejdříve se střelou do šibenice prosadil James Neal, kterého ve hře čtyř proti čtyřem napodobil také svou dělovkou Shea Weber.

Podobným tempem skončila i třetí třetina. Nejdříve se u pravé tyčky prosadil Colin Wilson, kterého v závěru utkání napodobil další přesnou střelou Filip Forsberg. Preds snižují stav série na 1:2!

59:55
    Na opačné straně došlo ještě k takové menší strkanici. Craig Smith se snažil potrestat hit na jeho osobu. Na výhře domácích to ovšem nic nezmění.

59:26
    Pekka Rinne! Matt Nieto mu udělal kličku a dostal se do dobré střelecké pozice. FInský brankář se ovšem dokázal přesunout a jeho pokus zneškodnit!

58:35
    Fanoušci se již radují a utkání se poklidným tempem dohrává. Nashville snižuje stav série na 1:2 a v příštím utkání budou hokejisté Petra Lavioletta útočit na vyrovnání.

57:56
    Žraloci byli aktivní v útočném pásmu, ale puk nakonec do branky neposlali. Ten se spíše dokutálel k finskému brankáři.

57:11
    San Jose už není tak aktivní. Logan Couture postupoval po levé straně, kde narazil na dvojici bránících hráčů.

56:38
    Utkání se nyní jen dohraje. Vhazovat se bude opět před Jonesem, který dnes již čtyři branky pustil. Za ani jednu ovšem nemohl.

56:15
    Nyní je jasné, že si fanoušci San Jose mohou kupovat vstupenky na páté utkání, které se v Kalifornii odehraje.
    55:49 FORSBERG - 4:1

55:49
    Nashville právě vstřelil branku!
    Tak to byla naprostá paráda, domácí přidávají čtvrtou branku a je nejspíše rozhodnuto! FILIP FORSBERG si najel na pravý kruh, odkud přesnou střelou do horního růžku skóruje! Asistence: Roman Josi, Shea Weber.

55:04
    Roman Josi kouzlil na pravém kruhu, kde nakonec nic nevykouzlil. Kotouč mu byl odebrán a San Jose se osvobodilo.

54:51
    Jones se prezentoval dalším důležitým zákrokem. Střela Mikea Fishera z mezikruží skončila v jeho připravené lapačce!

54:17
    Nadvakrát se před brankou snažil zakončit Ryan Ellis, ale ani jeden jeho pokus v brance neskončil. Aktivita domácích ovšem pokračuje.

David Panuška

Góly a asistencie: 26. Neal (Ekholm, Johansen), 35. Weber, 47. Wilson (Ellis, Fisher), 56. Forsberg (Josi, Weber) – 14. Marleau (Hertl, Vlasic)

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Weber, Josi, Ellis, Ekholm, Bitetto, Jackman – Neal, Johansen, Järnkrok – Smith, Åberg, Forsberg – Arvidsson, Fisher, Wilson – Sissons, Gaustad, Salomäki.
    San Jose Sharks: Jones (Reimer) – Burns, Martin, Braun, Vlasic, Polák, Dillon – Pavelski, Thornton, Hertl – Ward, Couture, Donskoi – Karlsson, Marleau, Nieto – Wingels, Tierney, Spaling.

Rozhodca: Pollock, O'Halloran – Racicot, Amell