Djokovič – Bautista-Agut 3:1 (kon.) | Ferrer – Berdych 0:3 (kon.)
Goffin – Gulbis 3:1 (kon.) | Granollers – Thiem 1:3 (kon.)
Gasquet – Murray 1:3 (kon.) | Ramos-Vinolas – Wawrinka 0:3 (kon.)
Roberto Bautista-Agut
Roberto Bautista-Agut (14)
1
6 4 1 5
cz Streda 01.06.2016, 12:30French Open - muži - Roland Garros (antuka) • Osemfinále

Zápas, který měl začít již v pondělí v 11:00 je u konce! Po propršeném pondělí se hráči dostali na kurt až včera, ale po druhém přerušení byl zbytek zápasu odložen na dnešek. Bautista-Agut trápil světovou jedničku hlavně v prvním a čtvrtém setu. Djokovićovi prospělo hlavně první přerušení hry, kdy prohrál první set a v deštivé Paříži nepodával dobrý výkon. Dnes bylo vše jinak. Po úvodní brejku získal Novak velmi rychle třetí set na svou stranu. Ve čtvrté sadě ho Španěl dlouho trápil, ale po brejku za stavu 5:5 si už Djoković pohlídal svůj servis a ukončil zápas.

Novak Djoković se utká v čtvrtfinále s vítězem duelu Ferrer – Berdych.

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (13:53:20)

Konec zápasu

7:5
    Nyní už to světová jednička zvládla! Srbský tenista si připravil pozici úderem po bekhendu soupeře a po přechodu na síť potřeboval k ukončení zápasu dva voleje.

A-40
    Druhý mečbol, po dalším povedeném servisu na střed kurtu a jednoduchém zakončení od sítě k lajně.

40-40
    Maratónská výměna mohla rozhodnout, ale Bautista-Agut doběhl ještě krátký úder a poté smečí odvrátil mečbol. Shoda.

40-30
    Mečbol! Djokovićův servis na střed kurtu byl nechytatelný.

30-30
    Djoković musel znovu přes druhé podání. Ale to je velká škoda pro Španěla, který se nedostal ani do výměny.

15-30
    Djoković musel přes druhé podání. Bautista-Agut poslal return pod nohy soupeře a na to už Srb nezareagoval.

15-15
    Nyní si však Novak poradil s vysokým míčem do forhendu a s přehledem ho umístil k lajně.

0-15
    Novak Djoković podává na postup do čtvrfinále! Úvodní fiftýn ve velmi důležitém gemu jde na konto Španěla, který se ubránil proti smeči soupeře a poté ho prohodil po lajně.

6:5
    Konec přestávky, podávat bude Novak Djoković.

6:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

6:5
    Další maratónská výměna z bekhendu. Djoković byl trpělivější a po chybě soupeře může při svém podání ukončit zápas ve čtvrtém setu!

40-30
    Možná klíčový brejkbol! Novak znovu poslal míček těsně za síť a na to už neměl Bautista-Agut nárok.

30-30
    Djoković si připravil pozici returnem po lajně a celou výměnu ukončil volejem u sítě.

15-30
    Bautista-Agut měl lehkou úlohu. Djoković poslal vysoký míč k síti a s tím si Španěl poradil.

15-15
    Dlouhá bekhendová výměna končí až prohozem Djoković, který nedosáhl na míčem když přecházel na síť.

15-0
    Djoković bojuje o každý úder navíc. Nyní vytáhl obranný úder, poté poslal míček za síť a ukončil výměnu.

5:5
    Srb znovu vyzkoušel soupeře povedeným stopbalem. Ten byl velmi rychle u míče, ale nedokázal ho hrát jinam než na raketu světové jedničky.