Pittsburgh – San Jose 3:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
3:2 (2:0, 0:2, 1:0) Stav série: 1:0
San Jose Sharks
Utorok 31.05.2016, 02:20 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Play-off NHL • Finále

Zlou správou pre Penguins však je, že strelec prvého gólu Bryan Rust po údere do hlavy nedohral a odišiel do kabíny. (04:56:14)

Prvý zápas finálovej série bojov o Stanley Cup 2016 je na konci a z tesného víťazstva sa tešia hokejisti Pittsburgu Penguins. Tí vyhrali prvú tretinu 2:0 a aj keď tú druhú rovnakým pomerom prehrali, v tretej strelil jediný gól tri minúty pred koncom Nick Bonino a tým daroval prvý bod svojmu tímu.

59:54
    Letang vyhadzuje po tom, ako hostia ešte raz dostali puk pred Murrayho. Aj keď bránu netrafil, pokazil snahu súpera a je tu pomaly koniec.

59:34
    Domáci vyhodili, ale Bonino aj keď dobehol puk podržal ho, nestrieľal a nazbieral drahocenný čas.

58:53
    Martin Jones ide na striedačku, San José hrá v šestici.

58:45
    Pittsburg vytláča hráčov súpera k mantinelom, hosťom to nejde. Nevedia sa dostať do šancí.

58:20
    Thorthon neprihral cez Hagelina, ten veľmi rýchlo poslal puk opäť k Jonesovi.

57:58
    Bonino vyhral buly a domáci vyhadzujú puk preč. Akcia San José začína od Jonesa.

57:51
    Sharks už nemajú veľa času a snažia sa zo všetkých síl niečo vymyslieť v tretine súpera. Zatiaľ im to nejde, ale Lovejoy to vylúčením mierne uľahčuje.
    57:27 Bonino (PIT) - 3:2

57:27
    Pittsburgh Penguins dáva gól!
    Rýchly prechod domácich, na ktorom konci bol Letang ešte gól nepriniesol, ale následne domáci ostali v tretine súpera a práve skúsený obranca vybojoval puk pri mantineli, prihral pred bránu a NICK BONINO trafil dokonale.

56:57
    Thorthon a spol. sa dopustili zakázaného uvoľnenia, vhadzovať sa bude po pravici Jonesa.

56:23
    Cullen prenechal puk na modrej Malkinovi, ten vnikol do pásma, prihral na Kunitza, lenže krídelníkova rana tesne bránu minula.

55:43
    Aj Murray na druhej strane musel zasahovať a to hneď niekoľkokrát. Raz vystrelil aj Thorthon, ktorý ako keby chcel v závere sám zobrať to bremeno na svoje plecia.

54:59
    Po nahodení od modrej sa puk ocitol mimo dosah Jonesa, ale na hokejku Bonina, ktorý sám pred gólmanom Sharks nechal vyniknúť svojho súpera.

54:21
    Thorthon s Hertlom išli dvaja na jedného. Kanaďan to skúsil sám a poriadnou ranou trafil do ramena brankára Murrayho. Rýchly prechod na druhú stranu znamenal nenápadnú strelu Fehra do lapačky Jonesa.

53:14
    Fantastická prihrávka Crosbyho našla pred Jonesom Hörnqvista, ktorého ale gólman Sharks vychytal priam neuveriteľne a ten istý muž v krátkom slede odolal aj ďalšej nebezpečnej strele.

52:16
    Thorthon pripravil strelu Polákovi, jeho tvrdý projektil však šiel priamo do stredu brány a trafil Murrayho, ktorý sa nemusel ani pohnúť.

Matej Kubove

Góly a asistencie: 13. Rust (Schultz, Kunitz), 14. Sheary (Crosby, Määttä), 58. Bonino (Letang) – 24. Hertl (Donskoi, Burns), 39. Marleau (Couture, Burns)

Pittsburgh Penguins: Murray (Fleury) – Dumoulin, Letang, Määttä, Lovejoy, Cole, Schultz – Sheary, Crosby (C), Hörnqvist – Hagelin, Bonino, Kessel – Kunitz, Malkin, Rust – Kühnhackl, Cullen, Fehr
    San Jose Sharks: Jones (Reimer) – Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Polák – Hertl, Thornton, Pavelski (C) – Marleau, Couture, Donskoi – Karlsson, Tierney, Ward – Zubrus, Spaling, Wingels

Rozhodca: O'Rourke, O'Halloran – Amell, Murray