Chabarovsk – Red Star Kunlun 1:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Metallurg Magnitogorsk 2:1 (kon.) | Čerepovec – Nižnekamsk 0:2 (kon.)
CSKA Moskva – Kazaň 4:2 (kon.)
CSKA Moskva
4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Ak Bars Kazaň
cz Štvrtok 01.09.2016, 18:30 • CSKA Ice Palace • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:04:10)

Děkovačka hráčů CSKA

Utkání je u konce a i když do po druhé třetině s domácími nevypadalo růžově, jsou to oni, kdo se nyní raduje z výhry a bodů. Velký obrat odstartoval ve 44. minutě vyrovnávací trefou Kirill Petrov a už za další tři minuty CSKA vedlo. Tvrdou ranou překonal Garipova Denis Denisov. Hosté se pak neúspěšně snažili o srovnání, nejblíže byl Azevedo, který ovšem neproměnil své sólo. A tak v poslední minutě domácí Ivan Tělegin pečetil výhru domácích na konečných 4:2.

59:59
    Tak ještě jedno vyloučení na straně Kazaně, dvě minuty za krosček obdržel Alexander Svitov

59:50
    Hosté se ještě snaží alespoň o korekci skóre, už to ale nevypadá...
    59:16 Ivan TĚLEGIN - 4:2

59:16
    CSKA právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto! Sekáč při svém pokusu o rozehrávku uklouzl, upadl, puku se zmocnil IVAN TĚLEGIN a zaznamenal do prázdné branky jeden ze svých nejsnadnějších gólů v kariéře. Bez asistence.

59:05
    Kazaň je v šesti, Garipov odjel na střídačku. Začíná power-play Kazaně!

58:41
    Rozhodnout mohl Kvartalnov, byl sám před gólmanem, Garipov vytěsnil do rohu.

58:31
    Nahození od modré čáry pouze prolétlo kolem Sorokina, v hledišti to jen zahučelo.

57:30
    Tkačjov možná mohl střílet, rozhodl se ale pro přihrávku. Každopádně tato akce ohrožením branky neskončila.

56:40
    Hosté už začínají pospíchat, nevymýšlí nic složitého, jen tlačí puky do útočného pásma, kde se pokouší o ohrožení Sorokinovy branky.

55:59
    Neujala se ani střela hostů od modré čáry, puk skončil v rohu kluziště.
    54:42 Azevedo svůj sólový únik neproměnil

54:42
    Obrovskou šanci na srovnání teď spálil Azevedo, když dostal přihrávku do sóla, jenže Sorokin mu vyrazil jak střelu, tak i následnou dorážku z bezprostřední blízkosti.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 12. Al. Popov (Denisov, Kiselevič), 44. K. Petrov (Denisov, Al. Popov), 47. Denisov (Mamin, Ožiganov), 60. Tělegin – 15. Azevedo (Tkačjov), 35. Žukov (Tokranov, Azevedo)

CSKA Moskva: Sorokin (Fasth) – Ožiganov, Denisov, Ar. Sergejev, Naumenkov, Čmychov, Kiselevič, Blažievskij – Mamin, Světlakov, Tělegin – V. Žarkov, Andronov, Enlund – K. Petrov, Al. Popov, Holloway – Stoljarov, Korotkov, Kvartaľnov – Osnovin.
    Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – Tokranov, S. Zacharčuk, Ohtamaa, Pajgin, D. Musin, Abrosimov, Sidorov – Azevedo, Žukov, Sekáč – Lukojanov, Tkačjov, Čibisov – Glinkin, Pankov, Varnakov – M. Lazarev, Obuchov, Svitov.

Rozhodca: Jeřábek, Baluška – Šalagin, Šišlo

Diváci: 3 500