Slovinsko – Poľsko 6:1 (kon.) | Nemecko – Japonsko 5:0 (kon.) | Francúzsko – Taliansko 2:1 (po pr.)
Dánsko – Bielorusko 2:5 (kon.) | Rakúsko – Lotyšsko 1:8 (kon.) | Kazachstan – Nórsko 4:3 (po pr.)
Nemecko
5:0 (2:0, 3:0, 0:0)
Japonsko
cz Štvrtok 01.09.2016, 14:30 • Arena Riga (Lotyšsko) • Kvalifikácia mužov na ZOH • Skupina E

Děkuji Vám za pozornost a někdy příště na počtenou! (16:38:29)

A je hotovo! Německo vstoupilo do kvalifikačního turnaje na olympiádu 2018 pohodlným vítězstvím 5:0 nad Japonskem.

Do vedení se dostalo již ve čtvrté minutě po gólu Brookse Maceka. Od té doby Němci jen potvrzovali roli favorita – v 18. minutě navíc po střele Hagera tečoval kotouč za záda Fukufudžiho Felix Schütz a bylo to 2:0.

Třetí branku Německo přidalo ve třetí minutě druhé třetiny, postaral se o ni Tobias Rieder. Další trefu jsme viděli o pár chvil později, druhou využitou přesilovku měl na svědomí Tom Kühnhackl. Závěrečný hřebíček do rakve zatloukl třetím přesilovkovým gólem na 5:0 Felix Schütz.

Nejlepší hráči: Leon Draisaitl – Jutaka Fukufudži

Střely: 51:13 (14:5, 25:2, 12:6)

59:39
    Pokusil se o to Šuhej Kudži, jehož dělová rána od modré čáry však skončila v ochranné síti nad Grubauerem.

59:33
    Korbinian Holzer (GER) dostává ještě dvě trestné minuty za hákování, dokáže Japonsko přidat alespoň čestný úspěch?

59:26
    Ještě jeden parádní zákrok si připsal Takuto Onoda! Mezi kruhy byl nepokrytý Brooks Macek, který střílel z voleje, ale trefil jen beton japonského gólmana. Výborný zásah.

59:25
    Japonci v plném počtu.

58:51
    Pěkné nahození od modré čáry poslal Sinan Akdag, brankář Takuto Onoda vůbec nevěděl, kde má kotouč. I proto můžeme konstatovat, že měl velké štěstí, když si ho dorážející hráči nevšimli.

58:29
    Po pasu od Kinka se z otočky chtěl prosadit Marcel Goc, přesouvající se Onoda mu v tom ale znovu dokonale zabránil!

57:49
    Před bránou v pádu zakončoval Marcus Kink, nicméně bez úspěchu. Takuto Onoda si totiž pohlídal prostor u své tyče.

57:25
    Felix Schütz s Patrickem Hagerem bojovali před brankářem Onodem. A podařilo se jim vybojovat přesilovku, Mej Ušu (JPN) je vyloučen za hákování.

56:46
    Juto Osawa pronikal do útočného pásma po pravé straně u mantinelu. Obránce Sinan Akdag ho celou dobu kopíroval a nakonec i obral o kotouč.

56:05
    Další dělovou ránu Boylea pěkně zblokoval statečný obránce Hašimoto, jenž navíc dokázal i vyhodit puk na zakázané uvolnění.

55:36
    Marcus Kink vyzval na modré čáře ke střele Daryla Boylea. Obránce s číslem sedm na zádech ovšem mířil nepřesně.

55:00
    Výkon Hirokiho Uena také není vůbec špatný. Útočník Japonska předvedl opět pěkné zrychlení, ale střelu poslal přímo do gólmana Němců.

54:33
    Juto Osawa se snažil prosadit s hracím předmětem u mantinelu, ale srazil se s čárovým rozhodčím, takže o něj nakonec přišel.

53:35
    Po pasu od Fausera se před bránou dostal k zakončení Leon Draisaitl. Naštěstí pro Onodu ale nestihl seřídit svá mířidla včas.

53:10
    Brooks Macek se prokličkoval ke střele v předbrankovém prostoru, gólmana Japonska nakonec ale vůbec neohrozil, neboť mířil nepřesně.

52:44
    Od modré tvrdě pálil Daryl Boyle, Takuto Onoda ale dokázal zasáhnout betonem a vyrazil touš do bezpečných prostor.

Michal Belšán

Góly a asistencie: 4. Macek (Draisaitl), 18. Schütz (Hager, Rieder), 23. Rieder (Draisaitl, Macek), 25. Kühnhackl, 28. Schütz (Hager, D. Seidenberg)

Nemecko: Grubauer (Endras) – Holzer, Ehrhoff (A), D. Seidenberg, Müller, Hördler, Akdag, Boyle – Kink (A), Goc (C), Y. Seidenberg – Hager, Schütz, Kühnhackl – Rieder, Draisaitl, Macek – Wolf, Kahun, Reimer – Fauser. Trenér: Marco Sturm.
    Japonsko: Fukufudži (od 41. Onoda) – Jamada (A), Haga, Ušu, Jamašita, Hašimoto, Kumagaj, Sasaki, Minošima – Kawai, Miura, Tanaka (C) – Kudži (A), Obara, Takahaši – Ueno, Jamašita, Nišiwaki – Takagi, Osawa, Sajto. Trenér: Greg Thomson.

Rozhodca: Gebei (HUN), Nord (SWE) – Bogdanovs (LAT), Dalton (GBR).