Novokuzneck – Ufa 0:3 (kon.) | Novosibirsk – Čeljabinsk 2:1 (2:0 po s.n.) | Omsk – Metallurg Magnitogorsk 0:3 (kon.)
Čerepovec – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Novgorod – Jekaterinburg 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Red Star Kunlun 3:0 (kon.)
Petrohrad – Vladivostok 3:2 (1:0 po s.n.) | Soči – Barys 3:6 (kon.) | S.Moskva – Jugra Chanty-Mansijsk 2:3 (kon.)
Avangard Omsk
0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Metallurg Magnitogorsk
cz Utorok 27.09.2016, 15:00 • Omsk Arena • KHL

Československá stopa v utkání

Jan Kovář (MMG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 11:26
    Tomáš Filippi (MMG) 1+1, 3 střely, čas na ledě 18:28 (19:29:42)

Jan Kovář a Sergej Mozjakin zařídili v první třetině dva góly a společnými silami dovedli Metallurg k vítězství, které pečetil v poslední třetině v přesilové hře Viktor Antipin. Konečný výsledek. Avangard Omsk 0 Metallurg Magnitogorsk 3.

59:29
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Dmitrij Kazionov – 2 min.).

59:28
    Běží poslední sekundy utkání a hráči Metallurgu mohou pomalu slavit výhru.

58:00
    Do konce dnešního zápasu zbývají odehrát dvě minuty.

57:17
    Avangard prohrává v závěru zápasu o tři branky a zřejmě uz to v závěru nezkusí bez brankáře.

54:59
    Nikita Lisov se vrátil z trestné lavice zpět na led a Avangard hraje v plném počtu.

52:43
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Nikita Lisov – 2 min.).
    Jan Kovář dnes hraje výborný zápas

52:01
    Vasilij Košečkin dnes chytá spolehlivě, ale příliš střel na něho nemířilo. Brankář Metallurgu si připsal osm úspěšných zákroků.

48:48
    Metallurg je sice ve třetí třetině horším týmem, ale vůbec ho to nemusí trápit, protože před pár okamžiky využil přesilovou hru.
    46:49 Viktor ANTIPIN - 0:3

46:49
    Metallurg právě vstřelil branku!
    VIKTOR ANTIPIN v přesilové hře využil nevyzpytatelného odrazu puku od mantinelu za bránou a z blízkosti ho bekhendem usměrnil vedle levého betonu bezmocného Šilina ke vzdálenější pravé tyči. Asistence: Alexej Bereglazov a Alexandr Sjomin.

46:14
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Danil Fajzullin – 2 min., vysoká hůl).

45:23
    Denis Kazionov je zpět na ledě a jeho tým po přečkaní další přesilové hry stále vede o dvě branky.

44:51
    Avangard má další možnost, aby se v početní výhodě dostal na dostřel, jenže dvě střely jsou na splnění úkolu hodně málo.

43:22
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Denis Kazionov – 2 min., podražení).

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 9. Jan Kovář (Mozjakin), 19. Mozjakin (Jan Kovář, Antipin), 47. Antipin (Bereglazov, A. Sjomin)

Avangard Omsk: Šilin (D. Kostin) – Nikitin, Medvedev, Gustafsson, Lisov, Děrvuk, Kutejkin, Kulik, Minejev – Pjanov, Roy, Perežogin – Pestuško, Kučeriavenko, Fajzullin – Lemťugov, Juňkov, Fiščenko – A. Gluchov, , Maľcev.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov, Zagidulin) – J. Birjukov, Antipin, Bereglazov, Lee, Chabarov, S. Těreščenko, Dronov – Mozjakin, Jan Kovář, Wolski – Zaripov, Dm. Kazionov, De. Kazionov – Osala, Filippi, A. Sjomin – Platonov, Kaletnik, Timkin – Železkov.

Rozhodca: Konstantin Olenin, Martin Fraňo. Čároví: Konstantin Gordenko Victor Tomilov