Vítkovice – K. Vary 3:2 (2:1 po s.n.) | Olomouc – Třinec 1:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Plzeň 3:2 (kon.)
Chomutov – Pardubice 5:6 (po pr.) | Hradec Králové – Sparta Praha 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 7:1 (kon.)
HC Kometa Brno
7:1 (2:1, 2:0, 3:0)
HC VERVA Litvínov
cz Utorok 27.09.2016, 18:00 • DRFG Arena • Tipsport extraliga (ČR) • 7. kolo

Ode mne je to pro dnešek z brněnské DRFG Areny vše, a tak vám přeji příjemný zbytek úterního večera. U sledování dalších on-line přenosů na počtenou. Loučí se s vámi Daniel Kinc. (20:27:17)

Statistiky zápasu

Střely na branku – 31:25
    Hity – 6:6
    Trestné minuty – 8:20

Nejlepší hráči zápasu
    Kristian Reichel (LIT) – Martin Dočekal (KOM)

Je konec! Kometa naprosto odvládla dnešní utkání a po vysoké výhře 7:1 slaví svou druhou tříbodovou výhru v řadě!

Ve třetí třetině předvedli domácí velkolepý nástup do oslabení, když se nejprve trefil po dobré práce Dočekala ranou pod břevno Leoš Čermák, na kterého o pár chvil později navázal povedenou akcí a kličkou do forhendu Martin Erat. Brankový účet zápasu završil necelé tři minuty před koncem prudkou ranou z mezikruží při přesilovce Ondřej Němec, který svou trefou také celé utkání završil.

59:45
    Puk je za brankou Brna, Kometa tam zápas tak dohraje...

59:10
    V závěrečných minutách se na ledě objevuje ještě také šestnáctiletý útočník Adam Gajarský, který si užívá své první minutky na extraligových kolbištích.

58:38
    V útoku jsou nyní ještě také hosté, rána Nejezchleba však byla tečována a domácí následně vyvezli kotouč z pásma.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!
    57:40 Ondřej NĚMEC - 7:1
    Zdroj: Hokejka TV

57:40
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hosté pijí kalich hořkosti až do dna! Marek Kvapil z pravého kruhu našel prudkou křižnou přihrávkou Erata, jenž předložil puk do mezikruží najetému ONDŘEJI NĚMCOVI, který prudkou ranou z první propálil hostujícího brankáře posedmé! Také pro brněnského obránce je to první branka za Kometu v extralize – 7:1! Asistence: Martin Erat, Marek Kvapil.

56:49
    Ještě jedna přesilovka pro Brno. Vyloučen je hostující Richard Nejezchleb na dvě minuty za krosček.

55:51
    Dnešní utkání v brněnské DRFG Areně sleduje 7422 diváků!

55:51
    Celou akci završil střelou od modré čáry Kováčik, ale trefil jen vyrážečku připraveného Halásze.

55:33
    Třetí pětka Komety se usadila v pásmu, ke střele se však zatím hokejisté v bílém nedostali.

54:51
    Vondráček nyní dobře v obranné pásmu odzbrojil od kotouče Lukeše, Brňané znovu míří dopředu.

54:13
    Domácí hokejisté závěr zápasu kontrolují, drží puk na svých hokejkách a dopředu se příliš neženou.

53:30
    Po akci Vojtěcha Němce se k puku dostal Haščák, který krásným kolmým pasem přes celé pásmo nabídl kotouč rozjetému Zaťovičovi, ten však Halásze z vynikající pozice mezi betony nepropálil!

Daniel Kinc

Góly a asistencie: 5. Štencel (Haščák), 11. Dočekal (J. Káňa), 30. Dočekal (J. Káňa, F. Král), 36. J. Káňa (Trška, Čermák), 41. Čermák (Dočekal), 42. M. Erat (Hruška, Trška), 58. O. Němec (M. Erat, M. Kvapil) – 3. Gula (Nejezchleb)

HC Kometa Brno: Vejmelka (Slavíček) – O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec, F. Král – M. Erat, Nečas, M. Kvapil – Haščák, V. Němec, Zaťovič – Dočekal, Čermák (C), J. Káňa – T. Vondráček, Hruška, Dymáček – Gajarský.
    HC VERVA Litvínov: Halász (Janus) – Gula, Kubát, F. Pavlík, Z. Sklenička, T. Pavelka, Sörvik – Nejezchleb, Lukeš, V. Hübl (C) – Martynek, R. Hanzl, J. Černý – M. Hořava, Reichel, Gerhát – Jurčík, M. Hanzl, T. Doležal – Stříbrný.

Rozhodca: Hodek, Horák – Lhotský, Zíka.

Diváci: 7 422