Florida – Nashville 4:1 (kon.) | Buffalo – Ottawa 3:2 (po pr.) | Florida – Nashville 1:2 (kon.)
NY Rangers – NY Islanders 5:2 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 4:0 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 4:2 (kon.)
Montreal – Washington 5:2 (kon.) | Tampa Bay – Carolina 2:3 (kon.) | Minnesota – Colorado 1:4 (kon.)
Winnipeg – Calgary 0:3 (kon.) | Anaheim – Arizona 1:2 (kon.) | San Jose – Vancouver 3:2 (po pr.)
Buffalo Sabres
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Ottawa Senators
cz Streda 28.09.2016, 01:00 • First Niagara Center, Buffalo • Príprava NHL

Ode mě je to k tomuto utkání vše, ale již v pátek v 1:30 se na vás budu těšit u on-line přenosu z přípravného utkání mezi Montrealem a Ottawou. Přeji příjemné prožití Dne české státnosti! (03:58:42)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Filip Chlapík (OTT) 0+0, 1 střela, 1 hit, čas na ledě 11:17, úspěšnost na buly: 88% (7/1)

STATISTIKY ZÁPASU

Střely na bránu: 32 – 39
    Vyhraná vhazování: 28 (41%) – 41 (59%)
    Trestné minuty: 6 – 12
    Hity: 17 – 18

Dnešní utkání je tedy u konce a vítězství v prodloužení slaví domácí Buffalo. To sice dvakrát prohrávalo, ale za stavu 0:1 i 1:2 dokázalo nakonec srovnat a zápas tak dospěl do prodloužení. V něm nejprve Šavle nevyužily zbytek přesilové hry 4 na 3, ale v čase 61:32 se před bránu vydal Jake McCabe a ten už přeci jenom rozhodl. Buffalo se tak v přípravě dostává na stejné skóre jako hostující Ottawa. Oba týmy mají jednu výhru a jednu porážku.

61:32 Jake MCCABE - 3:2

61:32
    Sabres právě vstřelili branku!
    Nyní už byl ale i Matt O'Connor krátký a Buffalo slaví vítězství. Hosté si vůbec nepohlídali JAKA MCCABA, který si to od modré čáry namířil před bránu a po obdržení přihrávky už si před O'Connorem věděl rady! Asistence: Derek Grant, Daniel Catenacci

61:15
    Nicholas Baptiste mohl rozhodnout! Nabruslil si před O'Connora, avšak svižným zakončením minul. Hra je přerušena a počet hráčů se nyní srovná na 3/3.

60:49
    Hosté ve čtyřech.

60:38
    Další rána Zacha Bogosiana zlikvidována pozorným O'Connorem. Hosté poté navíc vyhodili puk do střední pásma.

60:18
    Velká šance Buffala! O'Connor pouze vyrazil bombu Zacha Bogosiana, ale poté si lapačkou počíhal na dorážku Tylera Ennise a triumfálně zvedl rukavici vzhůru.

60:01

Třetí třetina je u konce a i tentokrát je po periodě vyrovnaný stav. Do vedení šli sice znovu hosté, kteří slavili zásluhou Dericka Brassarda, ale Buffalo v 56. minutě dokázalo odpovědět a Derek Grant poslal utkání do prodloužení. V něm Buffalo začne zbytkem přesilové hry.

60:00

59:50
    Ottawě se povedlo vyhodit puk přes všechny čáry a následně byl Buffalu odpískán ofsajd. Zdá se, že v základní hrací době se rozuzlení nedočkáme.

59:31
    Tvrdá dělovka Zacha Bogosiana byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude po levici hostujícího gólmana.

59:12
    Po dobrém Phaneufově bloku se sice puk dostal do středního pásma, ale teď už jsou domácí znovu nastěhováni před O'Connorem.

58:49
    Oddechový čas pro domácí.

Lukáš Podleśny

Góly a asistencie: 39. Baptiste (Grant, Cornel), 56. Grant (Baptiste, Fasching), 62. McCabe (Grant, Catenacci) – 36. Neil (Kelly), 41. Brassard (Smith, Ryan)

Buffalo Sabres: Lehner (Kasdorf) – Franson, McCabe, Burgdoerfer, Bogosina, Austin, Bennett – Ennis, Girgensons, Okposo – Deslauriers, Grant, Moulson – Rodrigues, Dupuy, Fasching – Cornel, Catenacci, Baptiste
    Ottawa Senators: Hammond (od 41. O'Connor) – Phaneuf, Methot, Ceci, Bartkowski, Claesson, Lajoie, Erkamps – Turris, Ryan, Smith, Brassard, Kelly Neil Puempel, Dzingel, Robinson, Hoffman, Gagne, Chlapík

Rozhodca: Lewis, Charron – Kovachik, Nowak

Diváci: 17 868