Pardubice – Liberec 5:4 (po pr.) | Hradec Králové – Sparta Praha 3:5 (kon.)
Mountfield HK
3:5 (0:3, 0:0, 3:2)
HC Sparta Praha
cz Štvrtok 29.09.2016, 18:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů (CZ) • 9. kolo

Já se s vámi pro tuto chvíli loučím a přeji příjemný zbytek týdne. (20:15:14)

Tak mohutným finišem dokázal Hradec alespoň upravit stav zápasu na 3:5 a připsal si dílčí úspěch, když vyhrál alespoň třetí třetinu. Nic to však nemění na tom, že tři body z dnešního mače ukořistili Sparťané a nutno říct, že zaslouženě. Dvě třetiny byli lepším týmem.

59:40
    Jaroslav Dvořák v další šanci! Nedal.

59:30
    To je drtivý závěr od Hradce, který však přichází poměrně pozdě! Aleš Dufek pálil z výborné pozice, ale trefil pouze brusle obránce.

59:10
    Hradec právě vstřelil branku!
    A Chalupa přidává další gól! Od modré čáry vypálil Michael Gaspar a DAVID CHALUPA výborně tečoval za bezmocného Wolfa. Asistence: Michael Gaspar, Martin Štohanzl.

58:55
    Domácí opět bez brankáře!

58:31
    Do třetiny se přihnal jako vítr DAVID CHALUPA a našel místečko nad betonem Wolfa! Stav zápasu je 2:5

58:13
    Sparta právě vstřelila branku!
    PETR MARŠOUN přidává pátý hřebíček do rakve Mountfieldu. Dokázal vystihnout hradeckou rozehrávku a pohodlně dojel až do hradecké brány. Bez asistence.

57:25
    Daniel Lier vypálil od modré čáry, ale FORTUNA arénou zazvonila pouze branková konstrukce.

57:20
    A zodpovědnost mají na svých bedrech opět mladíci!

57:14
    Domácí to zkouší bez brankáře!

57:14
    Hradec si bere oddechový čas.

57:14
    A byla z toho šance! Adam Wolf chvíli hledal, kde má kotouč, ale ten nakonec byl v jeho moci.

56:45
    Hradeckým hráčům se nedá upřít snaha alespoň kosmeticky upravit skóre zápasu.

55:48
    Radim Šalda leží na zemi po zásahu Ostapa Safina! Ten putuje předčasně do sprch, za zásah do oblasti hlavy a krku.

54:43
    A znovu dvojice Jirásek – Dvořák! Oba si vyměnili puk a Dvořák se snažil usměrnit dobře mířenou přihrávku Jiráska za Wolfa, ale branku minul.

54:20
    Nahrávka na Jiráska byla příliš dlouhá, ale nebojím se říct, že dorostenci dnes zastiňují své starší kolegy.

Lenka Jonešová

Lukáš Foff

Góly a asistencie: 52. Jirásek (Dvořák, Štohanzl), 59. Chalupa (Šalda, Štohanzl), 60. Chalupa (Gaspar, Štohanzl) – 3. Safin (Kulda, Jandus), 7. T. Jandus (Svoboda, Krátký), 19. Kulda (Vandas, T. Jandus), 46. Maršoun (Kulda), 59. Maršoun

Mountfield HK: Bechný (Kouba) – Hroudný, Havránek, Gaspar, Šalda, J. Moník, Lier – D. Matouš, Dufek, Zahradník, Malík, Štohanzl, Hnik "C", Dvořák, Hofman, Jirásek, Řepík, Chalupa. Trenér: Aleš Krátoška.
    HC Sparta Praha: Wolf (Nahodil) – M. Jandus, Hanuš, Eliáš, Vandas, Sedliský – T. Jandus, Svoboda, Seniov, Kadlec, Maršoun, Safin, Kulda "C", Pejchal, Chlouba, Krátký, Dubský, Wojnar. Trenér: Pavel Geffert.

Rozhodca: Úlehla – Potůček, Špringl.