Manchester United – Stoke City 1:1 (kon.) | Leicester – Southampton 0:0 (kon.) | Tottenham – Manchester City 2:0 (kon.)
Burnley – Arsenal 0:1 (kon.)
Burnley FC
0:1 (0:0)
Arsenal FC
Nedeľa 02.10.2016, 17:30 • Turf Moor • Anglická Premier League • 7. kolo
    Arséne Wenger oslavil 20. výročí na lavičce Arsenalu dramatickou výhrou na Turf Moor, kde porazil Burnley.

Dnešný zaujímavý a hlavne vyrovnaný duel medzi Burnley a Arsenalom tak víťaza našiel až v posledných sekundách.

Väčšie príležitosti v stretnutí sme mohli vidieť až v druhom dejstve ale keď nevyužil svoje šance Sanchez a hlavička Keanea skončila na brvne prišiel na rad Koscielny, ktorý sa presadil v posledných sekundách stretnutia po rohovom kope. (19:23:25)

90+3
    90+2. Laurent Koscielny (ARS) - 0:1

90+2
    Arsenal FC dal gól!
    Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou! Keď už sa zdalo, že sa oba tímy rozídu bezgólovou remízou sa k lopte po rohovom kope dostal KOSCIELNY, ten sa zblízka nemýlil a rozhodol tento vyrovnaný zápas v samom závere.

90+1
    Rozhodca nadstavuje k tomuto zápasu ešte posledné dve minútky.

89
    Návšteva na dnešnom zápase je 20 982 divákov.

88
    Chamberlain sa uvoľnil na pravej strane a odcentroval, jeho pokus o nájdenie Walcotta ale končí pri prvom brániacom hráčovi súpera.
    86. Theo Walcott (ARS)

86
    Potom, čo sa nepodarilo ohroziť bránu hostí Vokesovi sa dostal do rýchleho brejku Arsenal. Na konci útočného výpadu bol Walcott ale jeho pokus k vzdialenejšej tyči letí tesne vedľa Heatonovej brány.

85
    Lowton to teraz skúšal s centrovanou loptou nadvakrát, v oboch prípadoch bol ale pripravený Monreal.

84
    Marney odzbrojil čisto od lopty Sancheza a tak môžu domáci ušetriť ďalšie dôležité minúty pre zisk naozaj dôležitého bodu.

82
    Nepodarený center Ozila s ktorým si poradil Mee a nepustil tak do zakončenia číhajúceho Sancheza.

81
    Držanie lopty 33 % – 67 % v prospech hosťujúceho celku.

80
    Desať minút, presne takýto počet minút ostáva pre zverencou Wengera aby vstrelili tak vytúžený a potrebný víťazný gól. Je ale otázkou či si to dnes hráči Gunners zaslúžia.

77
    Exekútorom priameho kopu bol sám faulovaný Ozil, jeho strela ale zasiahla pevne stojací múr defenzívy Burnley.

76
    Arfield s nedovoleným zákrokom na Ozila, lopta tak pre Arsenal.
    75. Michael Keane (BLY)

75
    Neuveriteľné sa mohla stať skutočnosťou, po rohovom kope domáceho celku sa dostal k hlavičke Keane ale jeho zakončenie skončilo len na brvne hosťujúcej bránky.