Novokuzneck – CSKA Moskva 2:4 (kon.) | Novosibirsk – Čerepovec 2:4 (kon.) | Barys – Jaroslavľ 1:8 (kon.)
Omsk – Petrohrad 2:3 (1:2 po s.n.) | Jugra Chanty-Mansijsk – D. Moskva 0:1 (kon.) | Jekaterinburg – Viťaz 2:1 (kon.)
Kazaň – Nižnekamsk 3:1 (kon.)
Avtomobilist Jekaterinburg
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Viťaz Moskovská oblasť
cz Sobota 22.10.2016, 14:00 • Uralec Arena • KHL

Já se tímto společně s kolegou Tomášem Bečkou s Vámi loučím a těším se u dalšího shledání v rámci některého utkání Kontinentální ligy. Napočtenou! (16:25:40)

Petr KOUKAL (JEK) – 0+0, čas na ledě: 15:58
    Jan BUCHTELE (JEK) – 0+0, čas na ledě: 11:11

Jakub JEŘÁBEK (CEC) – 0+1, čas na ledě: 25:21
    Roman HORÁK (CEC) – 0:0, čas na ledě: 18:53

Dnešní utkání je u svého konce a lépe dopadlo pro domácí celek, který i přes velmi napínavý konec udržel důležité tři body na svom ledě a jednobrankový náskok už dokázal udržet. Zdá se, že si oba celky nechaly to nejlepší do třetí třetiny, ve které jsme viděli více gólů než v předchozích dvou.

59:50
    Hru ještě deset sekund před koncem přerušuje hvizd jednoho z arbitrů, když kotouč opustil hrací plochu. Buly před Ustinským.

59:43
    Hosté stále drží puk v útoku!

59:21
    Proti nebezpečné střele od modré je ale Ustinskij připraven. Nervy pracují na plné obrátky a hráči se už do sebe před klecí Avtomobilistu pouští do sebe.

59:00
    Po přerušení následuje vhazování Před Ustinským. To záhy připadá pro Víťaz, který drží herní děj v třetině svého soka.

58:52
    Oddechový čas pro hosty.

58:52
    Hosté hrají bez brankáře! Využijí?

58:33
    A v rychlosti rozehrávají ze své třetiny. Ke koncovce se však stále nemohou dostat

57:49

57:30
    V oslabení ujel skoro všem obráncům Aaltonen, tváří v tvář ale brankáře domácích nepřekonal!

56:06
    Säteri nyní musí být v opravdu velkém střehu, když v oslabení čelí několika střeleckým či dorážejícím pokusům Avtomobilistu.

55:49
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Jurij Kokšarov – 2 min., hákování).

55:30
    S blížicím se koncem základní hrací doby se výrazně navyšuje tempo hry. Zatímco se Víťaz tlačí ke srovnání na 2:2, Jekatěrinburg se pokouší navýšit svůj náskok a téměř pojistit výhru.

55:13
    Domácí ale opět hrozí vysokým nátlakem na bránu Säteriho, ten ale odolává jako muž se železnou maskou! Stav tedy stále 2:1!

54:29
    Neuvěřitelná šance pro Golyševa! Ten ve forčekingu obral hostující obránce v rozehrávce a ocitl se sám proti Säterimu. V duelu jeden na jednoho neprostřelil brankáře Víťazu!

Tomáš Bečka

Matěj Langer

Góly a asistencie: 3. A. Garejev, 51. Timašov (Torčeňuk) – 44. Makejev (Jeřábek, Afinogenov)

Avtomobilist Jekaterinburg: Sochatskij (Ustinskij) – Kivistö, Ščemerov, Andersén, Guljajev, Turbin, Timašov, Žuravljov – Golyšev, Tičar, Simakov – Michnov, Koukal, A. Garejev – Buchtele, Česalin, Torčeňuk – A. Alexejev, K. Volkov, A. Romanov – Miťakin.
    Viťaz Moskovská oblasť: Saprykin (Säteri) – Golovkov, Gimajev, Jeřábek, Katičev, Voronkov, Davydov – Afinogenov, Nikulin, Makejev – M. Aaltonen, Kopejkin, Horák – Soloduchin, Koroljov, Koršakov – Drugov, Vyglazov, Šitikov – Cyganov.

Rozhodca: Morozov, Odins – Vilyugin, Ponamarenko