Buffalo – Minnesota 0:4 (kon.) | Philadelphia – Arizona 4:5 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 4:2 (kon.)
Toronto – Florida 3:2 (kon.) | Montreal – Tampa Bay 3:1 (kon.) | St. Louis – Detroit 1:2 (1:2 po s.n.)
Winnipeg – Dallas 4:1 (kon.) | San Jose – Columbus 3:1 (kon.) | LA Kings – Nashville 3:2 (po pr.)
Montreal Canadiens
3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Tampa Bay Lightning
cz Piatok 28.10.2016, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL
    Hokejisté Montrealu mají po osmi zápasech na svém kontě sedm vítězství.

Československá stopa

Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:31
    Andrej Šustr (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:43
    Ondřej Palát (TBL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:02 (04:24:33)

1. Carey Price (MTL) 30 zák., 1 gól, 96,8%
    2. Max Pacioretty (MTL) 1+0
    3. Jonathan Drouin (TBL) 0+0

Bell Centre bylo vyprodané. Zápas tedy navštívilo 21 288 diváků!

Statistiky 3. třetiny:
    Střely na branku – 9:14 (26:31)
    Zblokované střely – 7:3 (18:13)
    Trestné minuty – 4:2 (11:11)
    Hity – 8:6 (24:18)

Hokejisté Montrealu otočili ve třetí části třemi zásahy nepříznivý stav a v bitvě dvou nejlepších celků Východní konference přehráli Tampu Bay 3:1. Hosté se ujali vedení ve 37. minutě poté, co Hedmanovu nabídku pohotově tečoval do sítě Alex Killorn. Ve třetí části ale úřadovali Habs. Ve 47. minutě nejprve v přesilovce srovnal Alex Galchenyuk a o čtyři minuty později domácí poslal do vedení kapitán Max Pacioretty. Kanadský celek poté ustál nápor soupeře a 44 sekund před koncem definitivně rozhodl střelou do prázdné branky Torrey Mitchell.

59:36
    Branka Tampy je opět prázdná. Domácí vyhození jen těsně minulo svatyni Bolts!

59:26
    Time-out pro Tampu.

59:26
    Andrew Shaw sebral hostujícím zadákům kotouč a dovezl puk do prázdné branky. Gól ale neplatí! Místo toho je Shaw vyloučen za držení, kterým si pomohl v souboji s Nestěrovem!
    59:16 Torrey MITCHELL - 3:1

59:16
    Montreal právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Od červené čáry trefil prázdnou hostující klec TORREY MITCHELL – 1:3. Bez asistence.

58:58
    Branky Lightning je už prázdná! Buly v obranném pásmu Habs.

58:41
    Bishop už bruslil ke střídačce, ovšem jeho spoluhráči zahráli na zakázané uvolnění. Brankář Tampy tak musí zamířit zpět.

58:24
    Hosté už jistě uvažují o odvolání Bishopa, k tomu se ale potřebují dostat do útočného pásma.

57:37
    Hosté v postavení mimo hru.

57:24
    Hodně dlouhá přetlačovaná u mantinelu. Kotouč nakonec vydolovali domácí a poslali jej do středního pásma.

56:48
    Bleskům se pomalu krátí čas na vyrovnání.

55:42
    Pacioretty a Paquette se postrkávali před domácí brankou. Vylučovat se nebude.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 47. Galchenyuk (Markov, Petry), 51. Pacioretty (Pateryn, Shaw), 60. T. Mitchell – 37. Killorn (Hedman, Strålman)

Montreal Canadiens: Price – S. Weber, Beaulieu, Petry, Markov, Pateryn, Jemelin – Gallagher, Galchenyuk, Pacioretty (C) – Radulov, Plekanec, Lehkonen – Shaw, Desharnais, Byron – Flynn, T. Mitchell, Danault.
    Tampa Bay Lightning: Bishop – Strålman, Hedman, Šustr, Garrison, Coburn, Nestěrov – Kučerov, Stamkos (C), Naměstnikov – Drouin, T. Johnson, Palát – Point, Filppula, Killorn – J.T. Brown, Boyle, Paquette.

Rozhodca: Hebert, Lee – Knorr, Shewchyk

Diváci: 21 288