Plzeň – Chomutov 2:1 (kon.) | Vítkovice – Zlín 2:1 (po pr.) | Třinec – Litvínov 2:3 (po pr.)
Pardubice – Olomouc 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 2:4 (kon.) | K. Vary – Hradec Králové 0:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Berani Zlín
cz Piatok 28.10.2016, 17:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga (ČR) • 16. kolo

Z Ostravy je to pro dnešek vše, užijte si zbytek svátečního večera a budu se těšit zase někdy na počtenou. (19:45:54)

Dnešní těžké utkání ukončil krátce po zahájení prodloužení Michael Vandas a vystřelil tak domácím prémiový bod. Vítkovice svého soupeře ve všech třetinách přestřílely, ale hosté těžili z pozorného Kašíka v brance. Domácím se podařilo srovnat až ve třetí třetině a dovést zápas do prodloužení. Zlínští odjíždějí s vybojovaným bodem, v Ostravě zůstávají body dva.

Vítkovice právě vstřelily branku!
    Po nahrávce Hrbase na opačnou stranu brankoviště se nahoru do odkryté části zlínské klece trefuje MICHAEL VANDAS – 2:1. Asistence: Marek Hrbas, Yan Stastny.

60:11
    Vhazování vyhráli domácí a rozjíždějí útok.

60:01

Vítkovice dokázaly srovna t stav a bezkonkurenčně přestřílet zlínské, na výhru to však zatím nestačilo. Bude se prodlužovat.

1/3 – 15:9
    2/3 – 12:8
    3/3 – 13:3

60:00

59:58
    Hosté neútočí na vítkovickou klec, ale snaží se udržet kotouč pod kontrolou.

59:47
    Ofsajd pro Vítkovice.

59:41
    Urbancova rána od modré končí v Kašíkově lapačce, hra je přerušena.

59:36
    Po střele Stastneho se jkotouč ocitá na betonu Kašíka.

59:28
    Zakázané uvolnění Zlína.

59:08
    Kotouč ve středním pásmu, hosté se nkam nehrnou.

58:49
    Domácí mají puk pod kontrolou, ale hosté brání svou branku společně s Kašíkem výborně.

Monika Baloghová

Góly a asistencie: 44. Stastny (Vandas, Szturc), 61. Vandas (Hrbas, Stastny) – 29. Kubiš (Honejsek, R. Vlach)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák – Urbanec, Výtisk (C), Sedlák, Hrbas, D. Krenželok, L. Kovář, Puzič – Vandas, Stastny, Szturc – D. Květoň, O. Roman, P. Zdráhal – E. Němec, Balán, Kolouch – Tomi, Hudeček, Illéš.
    Berani Zlín: Kašík – Marušák (C), Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka, Holomek – Bukarts, P. Holík, Říčka – Honejsek, R. Vlach, Kubiš – Gago, Podešva, Maruna – Horák, Popelka, Goiš.

Rozhodca: Hodek, Úlehla – Brejcha, Suchánek

Diváci: 5 721