Karviná – Plzeň 28:25 (kon.) | Frýdek-M. – Nové Veselí 27:24 (kon.) | Lovosice – Hranice 31:26 (kon.)
Královo Pole – Dukla 32:26 (kon.) | Jičín – Zubří 25:26 (kon.) | Kopřivnice – Litovel 31:25 (kon.)
KH ISMM Kopřivnice
31:25 (11:10)
Tatran Litovel
cz Piatok 28.10.2016, 18:00Chance Extraliga mužů (CZ) • 9. kolo

KH Kopřivnice – Tatran Litovel 31:25 (11:10)

Utkání osmého kola rozjel úspěšně hlavně domácí celek, který se dostal poměrně rychle do čtyřbrankového vedení. Dobrou obranou a skvělými zákroky Marka Žingora se Kopřivnickým dařilo udržet nulu až do sedmé minuty, kde se první úspěšnou střelou Litovle dokázal prosadit v dresu Litovle až Kozlovský. Tato branka tým Litovle nabudila a rozjela se přestřelka. Ve druhé části prvního poločasu domácí fanoušky zvedali ze sedaček neproměněné šance kopřivnických borců, kteří ztratili trošku střeleckého štěstí i kvůli dobré obraně hráčů Litovle, což pomohlo hlavně hostujícímu celku, který byl schopen k poslední minutě první půle dotáhnout skóre na rozdíl jedné branky. Druhý poločas začal opět úspěšně pro domácí. Rychlý tříbodový náskok však kopřivničtí hráči dokázali udržet a postupně díky šikovným a úspěšným střelám i navýšit. Hostující celek pak už nedokázal odpovědět na nečekané výzvy domácích a nakonec prohrál 31:25.

Ivo Vávra, trenér KH Kopřivnice:
    „Čekalo nás velice náročné utkání, hlavně po psychické stránce. Potřebovali jsme shodit deku, která na nás leží již od utkání s Jičínem. Myslím, že jsme dnes byli lepším týmem a po zásluze jsme vyhráli. Troufnu si říct, že jsme měli vyhrát vyšším brankovým rozdílem. Ale jsem samozřejmě za body rád a doufám, že nás dnešní výhra částečně uklidní a posune nás dopředu.“

Michal Hradil, trenér Tatranu Litovel: „Co se týká mého mužstva, za tu chvíli, co jsem s nimi, jsem je tak špatně ještě neviděl hrát. Nevím, jestli to bylo velkým přehecováním hráčů, myslím si, že chtějí vyhrávat, jen ještě nemají některé věci zažité a to nám dělá problém. Kromě toho ta herní disciplína byla dnes špatná.“

Tomáš Bechný, hráč Tatranu Litovel: „Z mého pohledu určitě Kopřivnice vyhrála zaslouženě. Dneska jsme se jim nedokázali vyrovnat hlavně střelecky, v disciplíně, dělali jsme strašně moc technických chyb a neproměňovali šance, takže zasloužené vítězství domácích.“

Nejvíce branek: Hanus 6, Gřes Jiří 5/2, Mynář 5, Hečko 5 – Nedoma 8, Kozlovský 5, Bechný 4/2. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Vyloučení: 4:4. Diváci: 330. (18:39:28)

Konec zápasu. (31:25)
    59
    V poslední minutě dnešního zápasu ještě kosmeticky upravuje stav Kozlovský, který se prosadil po dobře sehrané kombinaci ze spojky. (31:26)
    58
    Bukovskému se podařil průnik brankovištěm, kterým posunul domácí do šestibrankového vedení. (31:25)
    57
    Za zmaření jasné brankové příležitosti měli Hanáci z Litovle k dispozici sedmimetrový hod, který s přehledem proměnil Bechný. (30:24)
    56
    Jubilejní třicátou branku domácích přidává Vojtěch Hečko, který prolétl z křídla šikmo ke středu brankoviště a přiklonil se ke střelbě na delší tyč! (30:23)
    55
    Hosté to nyní zkusili jednoduchou hrou přes spojky, která ve finále přinesla své ovoce! (29:23)
    54
    Ano, Honzovi Gřesovi to v extralize pálí a pálí mu to i v dnešním zápase! Tak to byla opravdu famózní jízda kopřivnického kanonýra Honzy Gřese! Honza Gřes se perfektní kličkou vyhnul bránícím hráčům Litovle a z volného prostoru zakončil ránou ke spodní tyč! (29:22)
    53
    Mynář nyní ze své parkety spojky dokázal, že se ničeho nebojí. Prezentoval se krásnou střelou z dálky, která proplachtila mezi tři tyče! (28:22)
    52
    Litovelský hráč byl při střele faulován a je z toho jednoznačná sedmička. V tomto případě není co řešit! Na exekuci zmíněné sedmičky se postavil šéf litovelské defenzívy Tomáš Bechný, který zkušeně proměnil střelou kolem pasu. (27:22)
    52
    Patrik Fulnek se z devítky dokázal proháčkovat až na brankoviště, kde neměl problém se zakončením! (27:21)
    52
    Gól vstřelil tým Tatran Litovel. (26:21)

51
    Střelu Jirky Gřese z nařízeného sedmimetrového hodu dokázal brankář hostů vytěsnit mimo oblast brány. (26:20)
    50
    Křídlení hráč Honza Hanus vytáhl po náskoku z křídla svou střelu na zadní tyč a útočná mise je tak splněna! (26:20)
    49
    Kopřivnice však se střeleckou odpovědí dlouho nečeká a prosazuje se dynamickou ránou z levé spojky! (25:20)
    48
    Hostující útok adresoval míč do rukou Nedomy, který po náskoku z křídla zakončil na delší tyč. (24:20)
    47
    Domácí brankář Marek Žingor poslal dlouhou nahrávkou do trháku Vojtěcha Hečka, který nekompromisně po náskoku z šestky zakončil k dolní tyči (24:19)
    46
    Hosté sehráli na výbornou nacvičenou útočnou kombinaci a snižují na rozdíl čtyř branek. (23:19)
    46
    Marek Bukovský nad ničím nepřemýšlel a z velké dálky napřáhl. Jeho rána se zastavila až o síť litovelské branky. (23:18)