Žilina – Košice 3:4 (0:1 po s.n.) | Zvolen – Poprad 3:0 (kon.) | Trenčín – B. Bystrica 2:3 (po pr.)
Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 7:0 (kon.) | Martin – Nitra 0:0 (odl.)
HK DUKLA Trenčín
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
Piatok 28.10.2016, 18:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 16. kolo

Videli sme výborný hokej.Trenčania boli počas väčšiny zápasu lepším tímom, ale nedokázali súperovi odskočiť viac ako na jeden gól, čo ich v konečnom dôsledku stálo víťazstvo. Bystričania dokázali v závere zápasu vyrovnať a v predĺžení strhnúť víťazstvo na svoju stranu po smolnom páde Kopeckého. (20:18:32)

61:07 BUC - 2:3

61:07
    Banská Bystrica dala gól!
    Kopecký sa pošmykol s pukom za vlastnou bránou, čím dostal puk DÁVID BUC a z uhla dokázal prekonať nepripraveného Cháberu.

60:27
    Hossa v poslednej chvíli odzbrojil Maioneho a zamieril na druhú stranu, kde dokázal podržať puk a zakončiť. Bacashihua uspel.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Trikrát išli doteraz do nadstavenia Bystričania, s Košicami úspešní neboli, s Mikulášom a Žilinou áno. Dukla prehrala predĺženia s Popradom aj Novými Zámkami, s Nitrou a Martinom dospeli zápasy do nájazdov a tešili sa Trenčania.

Výborný zápas sa končí remízou a oba tímy berú po bode. Kto získa v atraktívnom predĺžení bod naviac?

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:30
    Surový dostal trochu priestoru za bránou a snažil sa natlačiť pred Cháberu, čo mu aj vyšlo, ale strelu poslal v ťažkej pozícii mimo bránu.

59:11
    Bystričania okamžite zamierili dopredu, Chábera odrazený puk radšej podržal a nechal svojich vystriedať.

58:50
    Olvecký posielal do ohňa, na bránkovisku tesne minul dorážku Hossa.

58:06
    Hickmott sa hral s pukom v strednom pásme a vzal mu ho Hossa. Rýchly trenčiansky protiútok zakončil Síkela, lenže nestrieľal z prvej, takže dal šancu Bacaschihuovi na dobrý zákrok.

56:40
    Bortňák zachytil nepresné vyhodenie domácich a mieril smerom k bráne, ale potom ho Trenčania nepustili k strele.

56:07
    Oba tímy teraz vedia, že majú bod a nesmú urobiť v obrane chybu. Wishart s Maionem si postrážili útok Trenčanov.

55:07
    Tybor sa snažil v akcii 1 na 1, ale cez obrancu neprešiel.
    54:14 KAFKA - 2:2

54:14
    Hostia udreli z nenápadnej akcie, keď vybojovali puk pri mantineli, prišla rýchla prihrávka Luntera pred bránu, kde Veilleux nepokryl nabiehajúceho PETRA KAFKU a je vyrovnané.
    Asistencie: Mário Lunter, Dalibor Bortňák

52:55
    Prvý bystrický útok dlhšie v pásme, ale len bojoval v rohoch, kam ho vytláčali brániaci hráči.

Marián Vychovalý

Góly a asistencie: 11. Olvecký (Holenda, M.Novák), 22. Tybor (Švec, Briestenský) – 12. Lunter (Bortňák, Kafka), 55. Kafka (Lunter, Bortňák), 62. Buc

HK DUKLA Trenčín: Chábera – Holenda, M.Novák, Kozák, Albers, Hatala, Bohunický, Jáchym – Hossa, Ölvecký, T.Kopecký – Gašparovič, Veilleux, Tybor – Sojčík, Šimun, Síkela – Briestenský, Švec
    HC´ 05 Banská Bystrica: Bacashihua – Wishart, Maione, Kubka, Ďatelinka, V.Mihálik, Matuškin, Róth – Buc, T.Surový, Hickmott – Kafka, Bortňák, Lunter – Lamper, Češík, Matoušek – Trukhno, Tamáši, Andrisík

Rozhodca: Kubuš, Baluška – Synek, Stanzel