Poprad – Nitra 4:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Zvolen 4:3 (kon.) | Košice – Martin 7:2 (kon.)
B. Bystrica – Žilina 4:2 (kon.) | Nové Zámky – Trenčín 3:4 (0:1 po s.n.)
HK Poprad
4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
HK Nitra
Utorok 06.12.2016, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 27. kolo

Posledná tretina rozhodla o tomto dueli. Kamzíci skórovali v 50. minúte. Presadil sa Lapšanský a strelil víťazný gól Popradu. Kroták už na konečných 4:2 upravil zásahom do prázdnej bránky.

Ďakujeme za pozornosť a prajeme pekný zvyšok večera. (19:34:31)

59:53
    Na konci zápasu už bývajú niektorí hráči frustrovaní. Jedným z nich je aj Lukáš Paukovček, ktorý dostáva 10 minút za nešportové správanie.

59:12
    Nitrania sú v obrannom pásme Popradu, no už sa Valenta nerozhodli odvolať. Poprad bráni záver zápasu a Šúrek už poslednýkrát siaha na puky.
    58:37 KROTÁK - 4:2

58:37
    Poprad dal gól!
    Kamzíci asi pravdepodobne definitívne pečatia svoje víťazstvo v to´mto stretnutí! Puk si pri mantineli v strednom pásme spracoval ARNE KROTÁK, vošiel do pásma a presnou strelou trafil do prázdnej bránky!
    Asistencie: Emil Bagin, Petr Chaloupka.

58:25
    Valent opäť odchádza na striedačku.

58:07
    Vidíme vhadzovanie v strednom pásme. Valent sa musí vrátiť do svojej bránky. Nitra opäť v patici.

57:48
    Mezeiovi nevyšla prihrávka naslepo po modrej čiare. K puku sa pri mantineli dostal Mlynarovič, no neodhodlal sa hneď vystreliť.

57:25
    Hostia vyhrali buly. K strele z ľavého kruhu sa dostal Branislav Mezei. Jeho delovka skončila v Šúrekovej moci.

57:12
    Valent zostáva na striedačke. Nitra začne po vhadzovaní pred Šúrekom svoju powerplay!

57:12
    V tejto chvíli sa síce domáci opäť oslobodili, ale v tomto prípade len za cenu zakázaného uvoľnenia. Medzitým si tréner Kmeč berie oddychový čas!

56:45
    Mlynarovičovi veľmi nevyšla prihrávka na Hendersona v strednom pásme a Nitra získala puk za Valentom.

55:48
    Aleš Ježek sa dostal k strele príklepom od modrej čiary. Jeho projektil mieril presne na Valenta, ktorý potom okamžite rozohrával.

55:27
    Paločko zastavil rozohrávku súpera a dokázal ich chvíľu zdržať v ich vlastnom obrannom pásme.

54:40
    Matt Cope poľahky zo stredného pásma nahodil puk na bránku. Šúrek sa ani veľmi nemusel hýbať, iba vystrčil svoju lapačku.

53:43
    Blackwater bol s pukom za bránkou, no veľmi sa mu nič nepodarilo vymyslieť okrem miešania puku. Nakoniec domáci vypichli prihrávku a hostia začínajú od Valenta.

52:11
    Peter Lichanec zachytil nepodarenú rozohrávku hostí, dostal sa s pukom medzi kruhy a vystrelil švihom. Valent ho krásne vychytal lapačkou!

51:57
    Nitrania sú už v plnom počte, čo si aj uvedomujú. Od modrej pálil Pupák. Jeho delovka však bola zblokovaná a puk skončil na ochrannej sieti.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 16. Lichanec (Abramov), 20. Mlynarovič (Suchý, Hvila), 50. Lapšanský, 59. Kroták (Bagin, Chaloupka) – 11. Piačka (Chalupa), 31. Štefanka (Mezei, Krištof)

HK Poprad: Šúrek (Pajpach) – Chaloupka, Fabian (A), Suchý (A), Dinda, Kurali, Ježek, Pokovič, Bagin – Lapšanský, Zagrapan, Henderson – Murček, Mlynarovič, Hvila – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Abramov, Lichanec, Štrauch
    HK Nitra: Valent (Foltán) – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei (C), Pupák, P. König, Bene – Macík, Paukovček, Blackwater – Štefanka (A), Krištof, Cope – H. Ručkay, Bajtek, D. König – Chalupa, Šille, Piačka

Rozhodca: Jura, Lauff – Korba, Bogdaň

Diváci: 1 105