Poprad – Nitra 4:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Zvolen 4:3 (kon.) | Košice – Martin 7:2 (kon.)
B. Bystrica – Žilina 4:2 (kon.) | Nové Zámky – Trenčín 3:4 (0:1 po s.n.)
HC´ 05 Banská Bystrica
4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
MsHK Žilina
Utorok 06.12.2016, 17:30 • ZŠ Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 27. kolo

Koniec zápasu. (19:37:18)

59:44
    Domáci v útočnej tretine kombinujú, sú v rohu ihriska, držia puk na paliciach.

59:03
    Holovič a Stupka sa snažia o koncovku, lieta puk pred Košarišťanom, ten napokon nekončí za ním.

58:35
    Zakázané uvoľnenie domácich, buly pred Košarišťanom.

58:00
    Aktivita Žiliny v tretine, chýba však presnosť, stratili teraz hostia zbytočne puk.

57:11
    Hostia útočia a snažia sa o kontaktný gól, ale nedarí sa im teraz cez dobrú defenzívu domácich.
    56:29 R. KONEČNÝ - 4:2

56:29
    Žilina dala gól!
    Hostia z ničoho nič dávajú gól bekhendom sa pred bránkou presadil RASTISLAV KONEČNÝ, puk poslal pod hornú žŕdku – 4:2. Asistovali: Stupka a Holovič.

55:40
    Hostia sú v útočnej tretine, ale hrajú pri mantineloch, nehrozia strelami.

54:45
    Domáci sa snažili dostať pred bránku, nepodarilo sa im to cez defenzívu hostí.

53:58
    Hostia boli na chvíľu v útoku, ale nič tam nevymysleli.

53:22
    Dnešné stretnutie sleduje 1862 divákov.

52:30
    Češík sa dostal ku koncovke, ale nedokázal prekonať Tomeka, aktivita domácich pokračuje.

51:55
    Bystričania sú v útočnej tretine, ale nehrozia, nestrieľajú na Tomeka.

51:00
    Domáci začali hrať takticky, snažia sa držať hostí na dištanc, už bránia stredné pásmo.

50:05
    Už aj hostia útočia, ale nie sú dôrazní pred bránkou, Košarišťan ľahšie puky kryje, vyráža.

49:15
    Bystrica stále aktívna, je v útočnej tretine, strieľa, kombinuje.
    48:20 BORTŇÁK - 4:1

48:20
    Banská Bystrica dala gól!
    Domáci zvyšujú po aktivite v útoku, od zadného mantinelu poslal Lunter puk DALIBOROVI BORTŇÁKOVI a ten sa pri ľavej žrdi presadil – 4:1.

Dado Balco

Góly a asistencie: 2. M. Lunter (Bortňák, Kafka), 25. M. Lunter (Kafka, Bortňák), 40. Buc (Maione, T.Surový), 49. Bortňák (M.Lunter) – 9. R. Konečný (Holovič, Stupka), 57. R.Konečný (Stupka, Holovič)

HC´ 05 Banská Bystrica: Košarišťan – Wishart, Maione, Kubka, I. Ďatelinka, Matuškin, Mihálik, Cebák, Ťavoda – Buc, T. Surový, Hickmott – Belluš, Truchno, Tománek – Lunter, Bortňák, Kafka – Róth, Češík, Matoušek
    MsHK Žilina: Tomek – Denis Rehák, P. Mikuš, Juraško, D. Brejčák, M. Macejko, Kříž, Gutwald, Mendrej – E. Švec, Marek Hovorka, Handlovský – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Stupka, Holovič, R. Konečný – Gmitter, Š. Novotný, Matis

Rozhodca: J. Konc – Stanzel, Krajčík