Buffalo – Edmonton 4:3 (po pr.) | NJ Devils – Vancouver 3:2 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 4:2 (kon.)
Philadelphia – Florida 3:2 (po pr.) | St. Louis – Montreal 3:2 (po pr.) | Nashville – Colorado 4:3 (kon.)
Winnipeg – Detroit 3:4 (1:2 po s.n.) | Chicago – Arizona 4:0 (kon.) | Dallas – Calgary 1:2 (kon.)
St. Louis Blues
3:2 (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Montreal Canadiens
cz Streda 07.12.2016, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL
    Montreal se z tripu po hřištích soupeře vrací s porážkou.

Tři hvězdy zápasu
    1. Jaden Schwartz (STL) – 2 + 1
    2. Paul Stastny (STL) – 1 + 1
    3. Tomáš Plekanec (MTL) – 1 + 1 (05:00:51)

Československá stopa
    Tomáš Plekanec (MTL) – 1+1, čas ně ledě – 16:38.
    Dmitri Jaškin (STL) – 0+0, čas na ledě – 10:54

Byli jsme svědky opravdu vyrovnaného zápasu. Z počátku měl navrch Montreal, ale dvěma rychlými góly ve 3. třetině si domácí dokázali vynutit prodloužení ve kterém uzmul bonusový pod pro domácí Schwartz.
    Střely po 3. třetině – STL – 31, MTL – 30.

63:38 Jaden SCHWARTZ - 3:2

63:38
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Domácí dokonali velkolepý obrat. JADEN SCHWARTZ dostal nahrávku za obranu Habs a střelou backhandem pod víko nedal Montoyovi šanci. Asistence: Alexander Steen.

62:50
    Tarasenko se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, Montoya skvělým zákrokem betonem chytá!

62:15
    Teď se do přečíslení 2 na 1 dostal naopak Montreal! Slibně vypadající akci ukončil Byron offsidem.

61:15
    St. Louis se dostali do přečíslení 3 na 1! Radulov dokázal v poslední chvíli vzít puk Shattenkirkovi!

60:30
    Weber vyslal první střelu prodloužení, Allen lapačkou chytá!

60:01

Ve třetí třetině dokázali domácí vyrovnat po střelách Stastnyho a Schwartze. Stav po 3 třetinách je tedy 2:2 a můžeme se těšit na prodloužení!

60:00

59:30
    Bluesmani kombinují s pukem a vyčkávají na konec třetiny.

59:01
    St. Louis se dostali do přečíslení 2 na 1. Weber si dokázal zkušeně pohlídat přihrávku a zneškodnil akci soupeře.

58:10
    Plekanec našel skvělou nahrávkou Paciorettyho, ten dokázal puk pouze tečovat! Allen teď podržel svůj tým skvělým zákrokem!

57:56
    Danault schoval svoji střela za obránce, Allen si s jeho pokusem dokázal poradit. Hra tak bude pokračovat vhazováním před domácím gólmanem.

56:10
    Hra je plná nepřesností, ani jeden z týmů se nedokáže dostat s pukem do třetiny soupeře.

Veronika Loudová

Góly a asistencie: 48. Stastny (Schwartz, Parayko), 51. Schwartz (Stastny, Bouwmeester), 64. Schwartz (Steen) – 11. Byron (Plekanec, Barberio), 38. Plekanec (Byron)

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Pietrangelo (C), Bouwmeester, Shattenkirk (A), Gunnarsson, Parayko, Edmundson – Tarasenko, Steen, Schwartz – Perron, Stastny, Fabbri – Berglund, Lehterä, Jaškin – Reaves, Brodziak, Upshall.
    Montreal Canadiens: Montoya (Price) – S. Weber, Jemelin (A), Petry, Markov, Pateryn, Barberio (A) – Radulov, Pacioretty (C), Desharnais – Gallagher, Plekanec, Danault – Carr, A. Shaw, Lehkonen – Flynn, T. Mitchell, Byron.

Rozhodca: Nicholson, St. Pierre – Pancich, Wheler

Diváci: 17,646