Leverkusen – Monaco 3:0 (kon.) | Tottenham – CSKA Moskva 3:1 (kon.) | Real Madrid – Dortmund 2:2 (kon.)
Légia Varšava – Lisabon 1:0 (kon.) | Brugge – Kodaň 0:2 (kon.) | Porto – Leicester 5:0 (kon.)
Lyon – Sevilla 0:0 (kon.) | Juventus – D. Záhreb 2:0 (kon.)
Bayer Leverkusen
3:0 (1:0)
AS Monaco
Streda 07.12.2016, 20:45 • BayArena, Leverkusen • Liga majstrov • Skupina E

Súboj dvoch najlepších tímov základnej E-skupiny dopadol lepšie pre Bayern Leverkusen. Nemecký tím v domácom prostredí diktoval tempo hry a postupne zvyšoval svoj náskok. Farmaceutov poslal do vedenia v prvom polčase Jurčenko, druhý presný zásah pridal po prestávke Brandt a tretí gól bol pripísaný ako vlastný brankárovi De Sanctisovi, ktorý si loptu nechtiac zrazil do siete po nepremenenej penalte Wendella. Monaco napriek dnešnej prehre vyhralo skupinu, Leverkusen postupuje z druhého miesta. (22:39:56)

90+3

90+2
    Duel sa už len dohráva. O víťazovi je dávno rozhodnuté, no aj o tom, že Monaco postúpi z prvého miesta v skupine.
    90+1.

90+1
    Javier Hernández dobre vypálil spoza šestnástky. Strela z diaľky smerovala tesne vedľa De Sanctisovej brány.

90
    Hlavný rozhodca nemal veľa dôvodov nadstavovať. Napriek tomu pridal ešte tri minúty.

89
    Adama Traoré bol vo výhodnej pozícii na zakončenie. Rozhodol sa vystreliť, ale jeho pokus bol zblokovaný.

88
    Aleksandar Dragović (Leverkusen) a Valère Germain (Monaco) sa dostali do vzájomnej roztržky a rozhodca ich upokojil žltou kartou.

87
    Monaco stále nevystrelilo do priestoru brány. Nezmenil to ani pokus Thomasa Lemara, ktorý nemieril presne.

86
    Javier Hernández prenikol s loptou do pokutového územia, kde mohol prihrávať lepšie postaveným spoluhráčom, ale nezvládol to.

84
    Monačania mohli znížiť z rohového kopu. Center smeroval na prednú žrď, odkiaľ prišla hlavička, ktorá tesne minula cieľ.

83
    Úsmevná penalta pobavila najmä domácich futbalistov, ale po inkasovanom góle sa smial aj samotný brankár Morgan De Sanctis, ktorý nemohol nič robiť.
    82. Morgan De Sanctis (LEV) - 3:0

82
    Bayer Leverkusen dal gól! Wendell s veľkým šťastím premenil pokutový kop. Brazílčan namieril do brvna, no lopta sa odrazila do chrbta MORGANA DE SANCTISA a potom putovala do siete. Gól bol pripísaný talianskemu brankárovi ako vlastný.
    81.

81
    Hlavný rozhodca ukázal na biely bod. Diallo úplne jasne fauloval v pokutovom území prenikajúceho Kruseho, ktorý si vypýtal penaltu.

79
    Striedanie v tíme AS Monaco FC: z ihriska odchádza Guido Carrillo, prichádza Thomas Lemar.