Slovensko
Streda 07.12.2016, 15:00 • Arena Riga • Majstrovstvá sveta mužov • Osemfinále

Najlepší hráči zápasu: Daniel Gidske – Martin Kubovič. (17:00:21)

Strely na bránu: 13:16.

Slovenská florbalová reprezentácia nepostúpi do štvrťfinálových bojov na svetovom šampionáte v Lotyšsku a pobije sa iba o konečné umiestnenie na deviatom až dvanástom mieste. Rozhodla o tom dnešná porážka s favorizovaným Nórskom. Severania v zápase ani raz neprehrávali a vďaka presnému zásahu Straeteho zo 47. minúty vyhrali 4:3. Slováci však úspešne sekundovali silnejšiemu súperovi a v úplnom závere mohli vyrovnať. Kubovičova strela ale skončila iba na žŕdke.

59:34
    Matej Kubovič vystrelil výborne z ľavej strany. Loptička sa obtrela o konštrukciu brány.

59:05
    Slovenský tím si zobral oddychový čas. Naši hráči budú rozohrávať štandardku z rohu ihriska.

58:32
    Naši hráči sa nasťahovali pred nórsku bránu a kombinujú. Jelsnes nemal vážnejší zákrok.

58:00
    Do konca tretej tretiny ostávajú posledné dve minúty. Slováci hrajú v šestici bez brankára.

57:12
    Koščo vystrelil z polovice ihriska, ale jeho tečovaný pokus smeroval priamo do rúk Jelsnesa.

56:29
    Slováci zahodili obrovskú šancu. Po rýchlom brejku bol úplne sám pred brankárom Matejka, ale jeho pokus bol zblokovaný nad bránu.

56:05
    Tréner Petr Koutný stiahol hru na dve formácie. Zatiaľ to neprináša želaný efekt.

55:35
    Minúty postupne plynú, ale naši hráči si nedokázali v tretej tretine vypracovať gólovú šancu.
    55:00

55:00
    Mazák vytiahol výborný zákrok. Po chybe Matejku v rozohrávke zakončoval z ľavého krídla Torp, ale slovenský brankár bol na mieste.

54:20
    Nórsko zbiera sekundy a kombinuje iba v blízkosti vlastnej brány. Naši hráči čakajú na chybu svojho protivníka.

53:20
    Ujhelyi urobil chybu, keď ponúkol loptičku Nórom. Súperi nevyužili šancu na brejk.

52:34
    Gidskeho strela z diaľky bola tečovaná, ale Mazák nemusel zasahovať. Pri loptičke sú naši hráči.

52:00
    Nóri zlepšili hru oproti prvým dvom tretinám. V útoku rýchlejšie kombinujú a v obrane dobre dostupujú našich florbalistov.

50:50
    Chybná rozohrávka nás pripravila o loptičku. Do konca zápasu ostáva deväť minút a Slovákom sa kráti čas na vyrovnanie.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 4. Eriksen (Fredriksen), 34. Lindgjerdet (Kvisvik), 40. Gidske (Lindgjerdet), 47. Straete (Gidske) – 4. Sikorjak (Szabo), 37. Grlický (Čonka-Skyba), 40. Kubovič (Řezanina)

Nórsko: Jelsnes (Falkeid) – Kvisvik, Fredriksen, Gidske, Oistad, Normann, Skriden, Isaksen – Olesen, Eriksen, Lindgjerdet – Pedersen, Straete, Norstrom – Bjerknes, Valbye, Jansson – Torp.
    Slovensko: Mazák (Turek) – Řezanina, Komačka, Szabo, Sikorjak, Koščo, Šefčík, Kročko, Bulko – Gál, Matejka, Kubovič – Nehila, Joščák, Dudovič – Čonka-Skyba, Grlický, Ujhelyi – Heleš.

Rozhodca: Martins Larinovs, Martins Gross